Chcesz pracować w e‑sporcie? ESL uruchamia pierwszy w Polsce, cykliczny program stażowy
Polski oddział ESL, największej na świecie niezależnej ligi e-sportowej, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którym marzy się praca na zapleczu imprez i turniejów dla graczy. Organizacja uruchomiła właśnie pierwszy w Polsce, regularny program stażowy, który kierowany jest do studentów pragnących zdobyć doświadczenie w branży e-sportowej, zajmując się produkcją imprez i ucząc specyfiki komunikacji w tym środowisku.
07.09.2018 17:11
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
– Esport to branża, która tworzy nowe zawody, a także wprowadza świeżość do już istniejących. Dynamika rozwoju polskiego oddziału ESL jest ogromna i dlatego postanowiliśmy rozpocząć regularny program stażowy, który pozwoli młodym talentom na zdobycie doświadczenia, a w przyszłości być może dołączenie do nas na stałe. Nasz program stażowy będzie wymagający, ale wyjątkowo atrakcyjny. Nie szukamy stażystów, którzy będą przysłowiowo parzyć kawę, lecz wezmą realny udział w naszych działaniach biznesowych czy na pierwszej linii frontu staną z wyzwaniami przy organizacji esportowych widowisk i transmisji telewizyjnych – podkreśla Aleksander Szlachetko, Dyrektor Zarządzający w ESL Polska.
Liga gwarantuje wynagrodzenie na poziomie ok. 1500 zł netto, przy pracy stacjonarnej w Warszawie lub Katowicach, w zakresie 40 godz. tygodniowo, a do pierwszej edycji programu poszukiwanych jest sumarycznie sześć osób:Edycja wideo (Katowice) – obróbka wideo, montaż i postprodukcja, sesje nagraniowe Sprzedaż (Warszawa) – praca kreatywna nad tworzeniem nowych produktów, kontakty z klientami, współtworzenie ofert i prezentacji sprzedażowych Produkcja TV (Katowice) – przygotowywanie scenariuszy programów TV, organizacja i planowanie realizacji telewizyjnej, produkcja show telewizyjnego Zarządzanie eventami (Katowice) – organizacja i planowanie eventów, współpraca z klientami i współpracującymi firmami Zarządzanie projektami (Katowice) – przygotowywanie dokumentacji projektowej, kosztorysowanie, research/analiza rynku Media społecznościowe (Warszawa) – animacja społeczności esportowej, tworzenie treści do kanałów Social Media, analityka i raportowanie [yt=https://www.youtube.com/watch?v=xkA1e6Ikcxo]Aby przystąpić do programu, należy być aktywnym studentem i do 16. września 2018 r. wypełnić formularz aplikacyjny. Po czym firma zgłosi się do najciekawszych jej zdaniem kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. Sześć ostatecznie wybranych osób rozpocznie staż już w październiku, a zakończy – w marcu 2019 r, biorąc bezpośredni udział w organizacji największej imprezy e-sportowej na świecie, Intel Extreme Masters Katowice 2019. Ponadto ESL gwarantuje wystawienie certyfikatu ukończenia praktyk, który może być cennym dodatkiem do późniejszego CV.
Jak deklarują włodarze, kolejne grupy praktykantów mają być przyjmowane cyklicznie, co pół roku, choć nie zostało powiedziane, że każdorazowo obsadzane będą dokładnie te same stanowiska.