Obudowa Delock. SSD M.2 NVMe PCIe - szybko i bez rozkręcania PC
Co robicie ze starymi dyskami, kiedy nie są już potrzebne w komputerze? A może czasem zajmujecie się komputerami znajomych i rodziny przy jakiś problemach? Dla HDD i SSD SATA można łatwo dostać kasetkę, ale Delock przygotował coś nawet dla SSD PCIe M.2.
12.09.2019 | aktual.: 12.09.2019 17:42
Nie jest problemem podłączenie dysku SSD SATA 2,5” (czy HDD) przez USB. Całe kieszenie czy same interfejsy z SATA na USB są powszechne i tanie. Nieco trudniej jest z SSD M.2 SATA. Najpierw trzeba kupić przejściówkę z M.2 SATA na 2,5” SATA, a później można konstrukcję włożyć do kasetki 2,5”. Albo od razu kupić obudowę SATA M.2 do USB, które są już rzadziej spotykane.
SSD PCIe M.2 z kolejną kasetką USB
Z SSD NVMe PCIe nie jest aż tak prosto. Nie można w końcu użyć przejściówki do SATA. Pozostają kieszenie dedykowane pod SSD M.2 NVMe. Nie jest ich w sklepach tak wiele jak modeli 2,5” SATA, ale kolejna dostępna możliwość, to Delock 42614. Dzięki niej bez problemu po prostu wepniemy SSD M.2 PCIe do obudowy i połączymy kablem USB do komputera.
Nie musimy martwić się o prędkości, bo kasetka Delock 42614 korzysta z kontrolera Asmedia ASM2362 i łączy się z PC kablem USB 3.1 Gen 2 (z wtyczką typu C). Dzięki temu szybkość transmisji danych będzie mogła dochodzić do 10 Gb/s (szybkie dyski NVMe oczywiście wielokrotnie przebijają granicę okolic 1,25 GB/s, ale jak na kasetkę USB to i tak dobre możliwości).
Sprzęt dla majsterkowiczów i do serwisu
Obudowa Delock pozwoli na lepszą sprawność i wygodę przy kopiowaniu czy klonowaniu danych w przypadku prac z komputerami mającymi dyski SSD M.2 NVMe, więc na pewno będzie dobrym narzędziem w serwisach. Przyda się też, jeśli mamy już niepotrzebne dyski SSD NVMe M.2, bo zawsze możemy zrobić z nich poręczny, szybki i mobilny nośnik danych.
Do obudowy włożymy nie tylko popularne SSD M.2 2280, ale też krótsze: 2260 i 2242. Sprzęt Delock 42614 jest dostępny w sugerowanej cenie 298 złotych. To dużo w porównaniu do tanich kasetek 2,5” USB SATA, ale pamiętajmy, że mówimy o urządzeniu na SSD PCIe z USB 3.1 Gen 2, więc to zuepłnie inna liga.
Źródło: Delock