Alter, hocus., Duolingo, Snapseed i Cubious – najciekawsze aplikacje tygodnia
Przed Wami kolejny przegląd najciekawszych nowości z naszej bazy programów. W tym tygodniu trzeba ruszyć głową. Dla równowagi polecam dwie świetne aplikacje graficzne, które warto mieć pod ręką. Wszystkie nowości znajdziecie na stronie Nowe Programy, gdzie możecie wybrać swój system operacyjny.
Angry Birds Rio
Angry Birds Rio nie jest grą świeżą, ale tak się złożyło, że nie mieliśmy jej w kolekcji. Z okazji Olimpiady w Rio braki zostały uzupełnione. Dwa wydania gry w jednej aplikacji dostarczą wielu godzin dobrej zabawy. Postacie z Angry Birds zostały porwane i wywiezione do Rio de Janeiro. Udało im się uciec, ale muszą odnaleźć i uwolnić Blu i Jewel – rzadkie papugi, które możecie znać z filmów. W grze znajdziemy dobrze ponad 400 poziomów z Angry Birds Rio i Rio 2, podzielonych na odcinki, plansze bonusowe do odblokowania i plansze Treasure Hunt, które nie polegają na rozbijaniu wszystkiego, ale raczej na zbieraniu monet.
New Treasure Hunt in Angry Birds Rio
W Angry Birds Rio można zagrać na Androidzie, iOS, Windowsie i Macu, z tym że nie na każdej platformie jest dostępna za darmo.
StatsWidget i StatsWidget Plus
Jeśli lubisz mieć pod ręką monitor funkcji życiowych swojego maca, polecam programy StatsWidget i StatsWidget Plus. Różnią się szczegółowością pokazywanych danych i układem. Oba programy dostępne są w promocji za darmo, można ewentualnie dokupić do nich dodatki – edytor kolorów dla prostszej wersji i pionowy układ dla wersji Plus.
Alter
Prisma ma wielu fanów, ale jeśli szukacie czegoś więcej, na przykład możliwości tworzenia własnych „filtrów”, polecam Alter dla Androida i iOS. Aplikacja miała pewne problemy w ostatnich dniach, ponieważ jej popularność przerosła twórców i infrastruktura nie wytrzymywała. Problem został już złagodzony i można spokojnie korzystać z aplikacji, miksując na przykład zdjęcie z okładką ulubionej płyty albo ze zrzutem ekranu z gry. Eksperymentować można w nieskończoność i możliwe, że odkryjecie efekt, o którym użytkownicy Prismy mogą tylko marzyć.
Alter działa na Androidzie i iOS.
KNAP
KNAP to gra logiczno-zręcznościowa na Androida. Choć grafika na pierwszy rzut oka nie zachęca, warto dać szansę tej pozycji. Potrafi wciągnąć.
hocus.
hocus. to świetna gra dla iOS-a, w której plansze są trójwymiarowymi iluzjami geometrycznymi. Celem gracza jest doprowadzenie czerwonej kostki do wyznaczonego miejsca, ale nie jest to proste, bo plansze to geometryczne iluzje i łatwo zapędzić się w ślepą uliczkę. Kiedy już gracz przejdzie przygotowane przez autora gry poziomy, może przystąpić do tworzenia własnych i bawić się na poziomach udostępnionych przez innych, co jest największą zaletą gry.
Cubious
Cubious to bardzo estetyczna i równie ciekawa gra logiczna, w której trzeba w odpowiednim czasie i odpowiednią liczbą ruchów pozbyć się wszystkich kostek z planszy. Celem jest sprawdzenie „kostkowego IQ” gracza i jest to jedna z tych pozycji, w których można utknąć na wiele dni. Planszę można obracać, co często zmienia jej kształt i pozwala spojrzeć na kolorowe kostki z innej perspektywy. Gra, choć prosta, stanowi poważne wyzwanie dla miłośników łamigłówek przestrzennych.
Cubious
Do zalet gry trzeba doliczyć cenę – na Androida jest darmowa, na iOS zaś jej można ją zgarnąć za darmo w promocji. W obu wypadkach Cubious będzie wyświetlać reklamy.
Duolingo
Aplikacja do nauki Duolingo dla Androida, iOS i Windowsa jest Wam zapewne znana. Warto jednak o niej przypomnieć, bo ostatnia aktualizacja wprowadziła nowe języki: Węgierski, hebrajski i wietnamski. Jeśli ktoś z Was zamierzał posiąść umiejętność porozumiewania się w którymś z tych języków, teraz jest dobry moment by zaprzyjaźnić się z Duolingo. Osoby mówiące po angielsku mogą uczyć się z Duolingo 19 już języków.
Klingoński też będzie!
Snapseed
Snapseed to świetny edytor grafiki dla Androida i iOS, który to w ostatniej aktualizacji zyskał nowe możliwości nakładania tekstu na zdjęcie oraz zmiany rozmiaru zdjęcia przy eksporcie. Warto się mu przyjrzeć szczególnie jeśli ma działać na telefonie zapisującym zdjęcia w RAW-ach.
Maskowanie tekstu jest możliwe nieco „na około”. By z niego skorzystać, należy najpierw umieścić tekst na zdjęciu, a następnie wybrać odpowiednią warstwę z listy (ikonka z cyfrą) i tam przejść do malowania. Napis zostanie na miejscu, a malując można sterować przezroczystością.