Aplikacja IKO może trafić do Androida Auto. Zapłacisz za parking
Klienci PKO BP będą mogli niedługo korzystać z aplikacji IKO na ekranie Androida Auto - wynika z informacji serwisu cashless.pl. Dla kierowców będzie to oznaczać możliwość opłacania parkingów bezpośrednio z ekranu w samochodzie, o ile korzystają z konta bankowego w PKO BP.
25.05.2024 | aktual.: 25.05.2024 21:49
Serwis cashless.pl podaje, że według jego informacji klienci PKO BP będą mogli niedługo korzystać z aplikacji IKO w samochodach wyposażonych w Androida Auto. Aplikacja ma pomóc wygodnie uiszczać opłaty za parking. Wcześniej analogiczne rozwiązanie wprowadził już ING Bank Śląski. Według informacji cashless.pl, integracja aplikacji mobilnej PKO BP z Androidem Auto miałaby nastąpić począwszy od wydania 3.153.
Jak podaje serwis, jeśli integracja aplikacji IKO z Androidem Auto będzie skutkować podobnym działaniem, jak w przypadku banku ING, kierowcy mogą się spodziewać wyświetlania na ekranie samochodu informacji o strefach parkowania w pobliżu lokalizacji samochodu. Po wybraniu konkretnej strefy i podaniu numeru rejestracyjnego, użytkownik musi jeszcze wskazać rodzaj parkowania oraz konto, z którego zostanie pobrana opłata.
Aplikacje bankowe to jedne z wielu, które w najbliższym czasie mogą pojawiać się w Androidzie Auto. Podczas konferencji Google I/O producent wyraźnie zachęcił twórców aplikacji do rozszerzania ich możliwości także na ekranach samochodów. Dzięki stosunkowo prostej implementacji (w wielu przypadkach w praktyce wystarczy nieco przerobić gotowy interfejs dla tabletów), do systemu dla kierowców powinien niedługo trafić szereg nowych programów, włącznie z Netfliksem czy YouTube'em.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Można się oczywiście spodziewać, że przynajmniej w części przypadków nowe aplikacje na Androida Auto będą działać tylko podczas postoju z uwagi na bezpieczeństwo. Dokładnie tak samo działa to w przypadku aplikacji GameSnacks oferującej proste gry na ekranie samochodu. Android Auto może na wiele sposobów kontrolować, czy samochód jest w ruchu, w tym wykorzystując GPS oraz informacje o hamulcu "ręcznym", bądź wybranym trybie w automatycznej skrzyni biegów w pojeździe.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl