Aplikacja ułatwi zakupy na raty. Wystarczy zdjęcie

VeloBank pracuje nad nową opcją w aplikacji
VeloBank pracuje nad nową opcją w aplikacji
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tupungato
Oskar Ziomek

09.07.2024 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Klienci VeloBanku mogą niedługo zyskać nową opcję związaną z zakupami przedmiotów na raty. Jak donosi serwis Subiektywnie o Finansach, aplikacja Velo ma zyskać nową opcję opartą na sztucznej inteligencji, która pomoże rozpoznawać przedmioty na podstawie zdjęcia, a potem proponować ofertę.

Aplikacja VeloBank powinna w niedalekiej przyszłości zyskać nową funkcję pozwalającą skrócić i ułatwić proces wnioskowania o zakup przedmiotu na raty. Klient miałby jedynie zrobić zdjęcie produktu wraz z "cenówką" w sklepie, które później będzie przetwarzać model GPT-4 Vision celem rozpoznania przedmiotu i jego wartości. Na tej podstawie automat miałby sam przygotować dla klienta ofertę i przedstawić ją, co może skrócić proces wnioskowania o sprzedaż na raty nawet do kilkunastu sekund.

Funkcja ma nosić nazwę VeloFotka i na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się w aplikacji mobilnej VeloBanku. Bankowcy podają, że model AI jest przy tym odpowiednio skuteczny, by wdrożyć to rozwiązanie do działania - obecnie myli się podobno tylko w 2 proc. przypadków. Chociaż rozwiązanie to bez wątpienia będzie technicznie zaawansowane i wygodne, serwis Subiektywnie o Finansach zwraca uwagę na dodatkowe możliwe zagrożenie - przyzwyczajenie klienta do łatwego zadłużania się celem zakupu kolejnych przedmiotów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Warto zwrócić uwagę, że w aplikacji mobilnej VeloBanku mają się również pojawić inne funkcje również oparte na AI. Bankowcy mają pracować już teraz nad kolejnymi dziesięcioma. Wcześniej w VeloBanku pojawiły się też inne ciekawe funkcje związane z aplikacją mobilną, w tym weryfikacja behawioralna. Dzięki niej program sprawdza, czy telefon w ręku trzymany jest przez właściciela, co ma wpływ na późniejsze wymuszenie (lub nie) dodatkowej weryfikacji użytkownika.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także