Automatyzacja zadań z IFTTT teraz również na Androidzie

Ten piątek to wyraźnie dobry dzień dla użytkowników Androida. Najpierw promocja z Cerberusem na wypadek kradzieży urządzenia, teraz dowiadujemy się natomiast, że nareszcie opublikowano aplikację IFTTT dla tego systemu. Dziwna i nic nie mówiąca nazwa? Bez obaw, już tłumaczymy do czego ona służy i dlaczego zaraz ją zainstalujecie. Aplikacja ta znana również jako „If This Then That” pozwala użytkownikowi na określenie automatycznych zadań wykonywanych w określonych warunkach, co pozwala na znaczne oszczędzenie czasu. Dzięki integracji z wieloma usługami zauważymy to w szczególności gdy korzystamy z różnych usług internetowych.

Automatyzacja zadań z IFTTT teraz również na Androidzie
Redakcja

25.04.2014 | aktual.: 25.04.2014 22:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obraz

Całość można przyrównać do popularnej aplikacji Llama, tyle że znacznie czytelniejszej, wygodniejszej w obsłudze dla przeciętnego użytkownika i możliwej do wykorzystania z usługami zewnętrznymi. Do działania konieczne jest posiadanie konta, które można założyć z poziomu samej aplikacji. Główne okno przedstawia coś, co można nazwać logiem wykonanych akcji, historię tego, co zautomatyzowała aplikacja, oraz co w jej ustawieniach zmienił użytkownik. W wysuwanym menu bocznym znajduje się to co najważniejsze, lista i możliwość tworzenia tzw. „przepisów”. To właśnie w nich użytkownik może określić warunek, oraz akcję do wykonania po jego spełnieniu.

IFTTT obsługuje sześć kanałów dla systemu Android (ustawienia urządzenia, lokalizacja, powiadomienia, wiadomości SMS, połączenia i zdjęcia) a także szereg usług zewnętrznych takich jak Blogger, Facebook, Evernote, OneDrive, Gmail, Twitter czy Instagram. W efekcie możliwe jest tworzenie automatycznych zadań takich jak: jeśli użytkownik wykona telefonem zdjęcie, automatycznie prześlij je do serwisu Instagram. Inny przykład: automatyczne wyciszanie telefonu w obrębie danej lokalizacji, np. w szkole lub w pracy. Powiadomienie w sieci społecznościowej gdy dodamy coś do aplikacji Pocket, wpis na Bloggerze lub Wordpressie? Żaden problem. Na dodatek wszystkie dane są synchronizowane pomiędzy wieloma urządzeniami.

Baza obsługiwanych serwisów jest imponująca. Dla osób, które same nie wpadną na pomysł jak można wykorzystać IFTTT przygotowano specjalną zakładkę do wyszukiwania gotowych reguł. Można w niej znaleźć kolekcje dla określonych grup osób, przepisy najbardziej popularne, a także zdobywające uznanie w ostatnim czasie. Aplikacja jest udostępniana za darmo, niestety nie posiada interfejsu w języku polskim. Do działania wymaga Androida 4.0 lub nowszej wersji. Wersję na Androida znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Jeżeli korzystacie z iOS, odsyłamy do oficjalnego sklepu Apple.

Programy

Zobacz więcej
Komentarze (12)