Chcesz być programistą? Ćwicz mózg i rozwiąż z nami te zadania z testu IQ
Myślisz o tym, by zostać programistą? Wydaje się, że obecnie jest to bardzo proste - wystarczy zaliczyć jeden z dostępnych na rynku kursów. Ale żeby zakwalifikować się na taki kurs, też trzeba zdać test. Czy można się przygotować do egzaminu wstępnego, którego zadaniem jest ocena naszego poziomu inteligencji?
08.06.2019 | aktual.: 08.06.2019 14:34
Kaja Nordengen, lekarka specjalizująca się w neurologii, w swojej książce "Mózg ćwiczy" twierdzi, że trening również wpływa na inteligencję, ale że potrzeba go znacznie więcej.
"Kiedy mówię, że potrzeba znacznie więcej, by czynniki środowiskowe, do których zalicza się trening, mogły wpłynąć na iloraz inteligencji, to robię to dlatego, że wielokrotne rozwiązywanie testów IQ poprawia wynik zaledwie o kilka punktów. Rozwiązujący test prawdopodobnie zawdzięcza wyższy wynik temu, że nie traci cennego czasu na rozgryzanie zadań. W porównaniu z dorastaniem w stymulującym środowisku trening polegający na rozwiązywaniu testów na inteligencję jest jak kropla w morzu. (…) Można wytrenować zdolność wyrażania inteligencji. Tak czy inaczej, mózgowi dobrze robi trening funkcji poznawczych bez względu na to, czy dzięki temu osiąga się wyższy wynik IQ czy nie." Z pewnością warto jednak oswoić się z testami na inteligencję i sposobem ich rozwiązywania.
Sześć zadań z testu IQ - sprawdź się
"Musisz odnaleźć wzór, pionowo i poziomo, a następnie wybrać jedną z sześciu możliwych odpowiedzi, która jest jego dopełnieniem. Niektóre zadania są proste, inne trudne. Jeśli nie potrafisz rozwiązać jakiegoś zadania, przejdź do następnego, a potem wróć do niego, jeśli zostanie ci trochę czasu." – radzi Kaja Nordengen i zaprasza do zapoznania się z poniższymi przykładami. W każdym z nich należy wybrać, która figura pasuje do brakującego pola.
Prawidłowe odpowiedzi podamy w niedzielę o godz. 18. Więcej zadań i sposobów ich rozwiązywania znajdziesz w książce Mózg ćwiczy.