Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Gry na Linuksa, recenzje Windows 8, programowanie i telefonia mobilna - to tylko niektóre z tematów poruszanych przez naszych blogerów. Zapraszamy do przeglądu bloga dobrychprogramów.

Wojciech Cybulski

10.06.2012 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Galaxy Note - telefon budzący skrajne emocje. Ogólnie rzecz biorąc jest to taki przerośnięty Galaxy S2 wyposażony dodatkowo w chowany w obudowę rysik. Kilka tygodni temu Samsung udostępnił właścicielom tego smartfona możliwość aktualizacji Androida do wersji 4.0 ICS - jeżeli ciekawi was, jak ta wersja systemu Google pracuje na Note, zapoznajcie się z relacją użytkownika Szuri21. Z tematów około-komórkowych warto zapoznać się także z recenzją smartfona Sony Ericsson Xperia X8.

Jeszcze 10 lat temu Linux kojarzył się zwykłym użytkownikom z pisaniem tajemnych komend w konsoli. Dziś firmy i organizacje stojące za najpopularniejszymi dystrybucjami robią co mogą, by ich systemy były jak najbardziej przyjazne użytkownikom. Wzrost zainteresowania Linuksem widać także ze strony wielkich koncernów. Przykładowo Valve obiecał, że jeszcze w tym roku wyda klienta platformy Steam na Linuksa. Dzięki temu osoby korzystające między innymi z dystrybucji Ubuntu bez zbędnych zabiegów zagrają w Left 4 Dead 2 oraz inne gry. Graniem na „Pingwinie” interesuje się także Electronic Arts. Okazuje się jednak, że nie wszyscy użytkownicy Linuksa cieszą się z takiego obrotu sprawy - polecamy zapoznać się z felietonem użytkownika GregKoval. Czy zgadzacie się z tezami stawianymi przez autora? O grach na Linuksa pisze również Druedain - z jego wpisu (część 1, część 2) dowiecie się między innymi, jakie komercyjne gry są lub będą natywnie dostępne dla tego systemu. Jeżeli korzystacie z Ubuntu i chcecie w łatwy sposób przenosić okna między dwoma monitorami, przeczytajcie krótki poradnik wojtekadams, który szczegółowo omawia to zagadnienie. Fani wolnego oprogramowania mogą zapoznać się także z ciekawym wpisem Lucasa, w którym opisany został jeden z bardziej hojnych sponsorów Linuksa - Blue Systems.

W naszym cotygodniowym przeglądzie nie mogło zabraknąć wpisów dla programistów. Na początek coś dla rozpoczynających swoją przygodę z okienkowymi aplikacjami dla Linuksa - programowanie kliknięcia ikony w polu tekstowym w GTKmm oraz tworzenie prostego programu z obsługą zdarzeń w GTKmm, oba teksty autorstwa skrzeczol755. Podobno (ale to tylko podobno) programiści to ludzie względnie normalni i zdolni do interakcji nie tylko ze sprzętem i oprogramowaniem, lecz także z innymi ludźmi ;-) Użytkownik alucosoftware (z zawodu programista) postanowił udowodnić, że faktycznie tak jest i we wpisie Tata programista... wyjawił, jak pogodzić istnienie komputera służbowego oraz dzieci w jednym mieszkaniu. Pouczająca lektura. Warto także wspomnieć o kolejnym wpisie dotyczącym MyBB czyli oprogramowanie forum dyskusyjnego. Użytkownik lukasamd w jednym z ostatnich tekstów wspomniał co nieco o najnowszych wieściach ze świata MyBB.

W dobie powszechnej komputeryzacji na naszych laptopach i desktopach przechowujemy ogromne ilości cennych danych, jednak niewielu z nas pamięta, by „na wszelki wypadek” wykonać ich kopię zapasową. Jak pokazuje w swoim wpisie użytkownik arlid, zabezpieczenie naszych danych nie wcale nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami. Polecamy również recenzję systemu Windows 8 Release Preview autorstwa Pangrys oraz deepone. A teraz coś z zupełnie innej beczki - pamiętacie wpis o pendrive dla fotografów, który trafił do poprzedniego przeglądu blogów? Temat okazał się na tyle inspirujący, że użytkownik deepone postanowił wykonać podobny gadżet we własnym zakresie.

Na koniec polecamy wywiad z Meszuge, jednym z bardziej aktywnych blogerów na naszym portalu i statystyki blogów za miesiąc maj. Warto zapoznać się także z felietonem Witam czy nie witam? oraz recenzją gry Bulletstorm i Castlevania. A na poprawę humoru rzecz o głupocie i durnych pytaniach ;-) Zapraszamy do lektury!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Komentarze (19)