Digits — kontroler ruchu dłoni prosto z Microsoft Research

Microsoft Research, wyspecjalizowany dział Microsoftu zajmujący się pracami badawczo-rozwojowymi, zaprezentował swój najnowszy wynalazek — kontroler ruchu Digits, pozwalający przenieść ruchy dłoni do wirtualnej rzeczywistości.

Wojciech Cybulski

09.10.2012 09:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Digits jest urządzeniem noszonym na nadgarstku. Swoim wyglądem przypomina futurystyczny zegarek z kilkoma wyraźnie odstającymi elementami. Gadżet pozwala z dużą precyzją, bezprzewodowo i w czasie rzeczywistym przekładać ruchy ręki na formę zrozumiałą dla oprogramowania i dzięki takiemu podejściu interakcja użytkownika z rzeczywistością rozszerzoną oraz tą wirtualną może zostać przeniesiona na wyższy poziom. Głównym założeniem projektu jest dokonanie postępu w obsłudze naturalnych interfejsów użytkownika — dla człowieka najbardziej naturalna interakcja z otoczeniem odbywa się przecież właśnie za pomocą dłoni. Od strony technicznej urządzenie nie wydaje się szczególnie skomplikowane, bo to po prostu pomysłowe połączenie kamery na podczerwień, lasera, akcelerometru, żyroskopów i kilku innych wyspecjalizowanych elementów. Siłą Digits nie są jednak jego części składowe, lecz oprogramowanie, które jest w stanie na bieżąco przetwarzać sygnały i zamieniać je na ruch wirtualnej prawicy.

[yt=http://www.youtube.com/watch?v=Tm2IuVfNEGk]Jak wyjaśnił David Kim, jeden z naukowców stojących za projektem, Digits może z powodzeniem być wykorzystywany do obsługi laptopa, telefonu lub konsoli do gier. Zaprezentowany prototyp został złożony z gotowych elementów, ale ich integracja i miniaturyzacja pozwoliłaby na znaczne zmniejszenie rozmiaru ostatecznego produktu — jest niemal pewne, że prace nad Digits będą kontynuowane. Osobiście chciałbym zobaczyć współpracę takiego urządzenia z okularami rzeczywistości rozszerzonej Project Glass Google'a. Możliwość kontroli nieistniejących fizycznie interfejsów ruchem ręki byłaby świetnym dopełnieniem „wirtualnego” systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Komentarze (13)