ExplorerPatcher - sposób na personalizację Windowsa
Interfejs Windows 10 i Windows 11 nie każdemu musi się podobać. Aby w łatwy sposób spersonalizować środowisko zgodnie z własnymi preferencjami, można skorzystać z wygodnej aplikacji - ExplorerPatcher.
20.11.2023 | aktual.: 28.11.2023 17:17
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
ExplorerPatcher to wszechstronne narzędzie, które skupia w sobie wszelakie opcje modyfikacji interfejsu graficznego oraz podstawowych elementów Windows 10 i 11. Kierowane jest ono do użytkowników, którym nie przypadły do gustu rozwiązania wprowadzone przez Microsoft w tych wydaniach systemu operacyjnego. Dzięki ExplorerPatcher możliwe jest personalizowanie wielu istotnych ustawień odpowiedzialnych za kluczowe elementy systemu bez konieczności skomplikowanych zmian w rejestrze Windows czy wyszukiwania ukrytych opcji.
ExplorerPatcher, mimo że jest dostępny tylko w angielskiej wersji językowej, nie powinien przysporzyć problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Aplikację można wywołać, klikając prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierając opcję Właściwości. Okno ExplorerPatchera zawiera wiele zaawansowanych funkcji, które skatalogowane zostały w zakładki z opcjami odpowiedzialnymi za dany element systemu Windows. Aktywacja i dezaktywacja poszczególnych opcji ogranicza się do ich zaznaczenia.
W obrębie ExplorerPatcher znajdziemy opcje odpowiedzialne za personalizację systemowego paska zadań, sekcję zasobnika systemowego (tzw. tray'a), menu kontekstowego, Eksploratora plików czy ekranu przełączania okien. Dzięki nim przywrócimy standardowy pasek zadań oraz menu kontekstowe znane z wcześniejszych wydań Windowsa, dodamy do zasobnika widget z pogodą i wiele, wiele innych.
Jeśli należysz do użytkowników, którym zmiany interfejsu w Windows 10 i 11 utrudniają codzienną pracę z komputerem, przetestuj darmowego ExplorerPatchera. Oczywiście narzędzie to jest jednym z wielu dostępnych tego typu programów i jeżeli znasz inne rozwiązania o podobnej funkcjonalności, zachęcamy do dyskusji w komentarzach.
Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl