Keeper dla Androida teraz z wypełnianiem formularzy i chmurą dla plików

Wrażliwe dane takie jak loginy i hasła to bardzo istotna kwestia. Niestety, rośnie ich liczba, aż w końcu nie sposób je wszystkie spamiętać. Wtedy z pomocą przychodzą aplikacje, które pozwalają na stworzenie bazy tego typu danych, także na urządzenia mobilne. Dużą aktualizację odnotował w ostatnim czasie Keeper Password Manager dla Androida, stając się swoistą konkurencją dla popularnego LastPassa. Znacznie ułatwił nie tylko pracę na wielu urządzeniach, ale także korzystanie z przeglądarki.

Keeper dla Androida teraz z wypełnianiem formularzy i chmurą dla plików
Redakcja

Obraz

Nowa wersja Keepera to dwie zasadnicze zmiany. Producent zaprezentował własną chmurę, w której można przechowywać nie tylko tekstowe dane w formie loginów i haseł, ale także pliki – obecnie użytkownik może przechowywać w postaci zaszyfrowanej (AES-256) także zdjęcia, filmy i inne cenne pliki. Druga nowość to mechanizm Keeper FastFill, umożliwiająca szybkie logowanie na stronach internetowych. W przeglądarce wyświetlana jest ikona Keepera, która pozwala na szybką zmianę mechanizmu wpisywania. Ten od Keepera wypełnia za nas pola do logowania. Choć dodatek nie jest tak wygodny jak konkurencyjny LastPass (nie wymaga on zmiany mechanizmu wprowadzania), nadal wypada bardzo atrakcyjnie. Korzystanie z nowej funkcji nie jest obligatoryjne.

Przed skorzystaniem z aplikacji użytkownik musi założyć konto podając swój adres e-mail, bądź też zalogować się do już istniejącego konta. Kolejnym krokiem jest podanie hasła głównego aplikacji, które odpowiada za szyfrowanie danych. Po wykonaniu tych czynności aplikacja jest gotowa do działania. Główne okno wyświetla wszystkie zapisane przez użytkownika dane, a także szybkie przyciski nawigacyjne pozwalające m.in. na skorzystanie z systemowego mechanizmu udostępniania i wyświetlenie zintegrowanej z aplikacją, obszernej pomocy dla użytkownika. Dane logowania mogą być grupowane w folderach, które zakłada się w momencie dodawania nowej pozycji do bazy. Oprócz loginu i hasła użytkownik może wprowadzić własny komentarz, a także załączyć plik lub obrazek. Dodatkowa funkcja to tworzenie dowolnych pół o dowolnej nazwie i tekstowej zawartości. Keeper posiada również zintegrowany generator haseł, umożliwiający szybkie stworzenie bezpiecznego ciągu znaków.

Program oferuje dodatkowe możliwości ochrony: kopię zapasową danych w chmurze i synchronizację między wieloma urządzeniami. Pięć nieudanych prób logowania może z kolei doprowadzić do autodestrukcji zapisanych w nim danych, możliwe jest również blokowanie wykonywania zrzutów ekranowych w celu ochrony zapisywanych danych np. podczas ich edytowania. Keeper pozwala ponadto na konfigurację weryfikacji dwuetapowej za pomocą wiadomości SMS, połączenia telefonicznego lub generatora kodów. Aplikacja jest udostępniona za darmo na czas 30 dni. Po tym okresie konieczne jest wykupienie abonamentu na jedno (9,99 \(za rok), lub nieograniczoną ilość urządzeń (29,99\) rocznie).

Choć aplikacja jest prostsza w porównaniu do produktu oferowanego przez LastPass, właśnie to może być jej największą zaletą – nie ma tu wbudowanej przeglądarki, nie ma też mechanizmu, który angażuje baterię urządzenia w bardziej widoczny sposób. Polecamy więc wypróbowanie Keepera i podzielenie się wrażeniami, o ile oczywiście korzystacie z tego typu menadżerów haseł. Program znajdziecie w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu. Przypominamy także o ostatnim raporcie, zgodnie z którym wiele usług tego typu nie zapewnia należytego poziomu bezpieczeństwa.

Programy

Zobacz więcej

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (6)