Nowa wersja Opery jest dostępna. Chce być anonimowa i animowana
Dostępna jest już nowa wersja przeglądarki Opera oznaczona numerem 32. Wnosi ona trzy dość istotne nowości, które zostaną docenione między innymi przez osoby ceniące swoją prywatność w Sieci. Ponadto udoskonalono opcje synchronizacji pomiędzy urządzeniami oraz udostępniono użytkownikom możliwość korzystania z animowanych tematów graficznych.
Te ostatnie jednak pozostawiają sporo do życzenia. Opera uruchomiła bowiem możliwość wybrania animowanego tła dla ekranu szybkiego wybierania oraz takich kart jak zakładki czy treści proponowane. Możliwe jest także samodzielne tworzenie animacji i zgłaszania ich do bazy Opery. Instalacja przebiega co prawda bezproblemowo, niemniej trudno uznać efekt za szczególnie imponujący. Rozdzielczość (skądinąd całkiem ładnych) animacji jest dość niska, nie są one precyzyjnie zapętlone, a w przypadku niektórych zawarto ekran informujący o autorze, co skutkuje mało atrakcyjnym widokiem:
Dużo bardziej pożyteczna wydaje się poszerzona o nowy element funkcja synchronizacji danych pomiędzy innymi instalacjami przeglądarki na różnych urządzeniach. Po zalogowaniu się od usługi, użytkownik otrzymuje zatem już nie tylko możliwość skopiowania kart czy zakładek, ale także haseł. Sprawnie działa także funkcja autouzupełniania formularzy.
Kolejna nowość jest efektem przejęcia przez Operę firmy SurfEasy. Na ekranie szybkiego wybierania widnieje zatem miniatura umożliwiająca pobranie lub kupno aplikacji, która w nieskomplikowany sposób ustanowi na komputerze połączenie VPN. Komunikat sugerujący pobranie SurfEasy widnieje także na domyślnej stronie wyświetlającej się po przejściu do trybu prywatnego.
Zaskakującym jest, że Opera – po przejęciu dość popularnej przede wszystkim na urządzeniach mobilnych usługi – zdecydowała się na dość prymitywną jej implementację, która sprowadza się na dobrą sprawę do wyświetlania swoistych treści reklamowych. Najnowszą wersję przeglądarki można pobrać z naszej bazy oprogramowania.