Nowość na TikToku. W Polsce pod koniec kwietnia
TikTok wprowadza do Europy nową kartę "STEM" z treściami o charakterze edukacyjnym. Użytkownicy platformy będą mogli w jednym miejscu znaleźć nagrania związane z nauką, inżynierią, technologią i matematyką. W Polsce nowa opcja ma być dostępna pod koniec miesiąca.
TikTok wprowadza do Europy kartę STEM, gdzie w jednym miejscu agregowane są treści o charakterze edukacyjnym. W pierwszej kolejności nowy widok będzie dostępny dla osób w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a jak dowiedzieliśmy się od Biura Prasowego TikToka - w Polsce pod koniec kwietnia.
W ramach karty STEM na TikToku będą pojawiać się wyselekcjonowane materiały wysokiej jakości, które uzupełnią treści na platformie o rzetelne materiały związane z szeroko rozumianą nauką. To bez wątpienia zakres treści, z którym dotychczas wiele osób mogło w ogóle TikToka nie kojarzyć.
Kanał STEM będzie dostępny na TikToku obok karty Dla ciebie i będzie zawierać materiały nagrane w języku angielskim, ale z możliwością włączenia automatycznego tłumaczenia w formie napisów. TikTok podkreśla, że wcześniej filmy będą sprawdzane przez dwie niezależne organizacje.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
HUAWEI MatePad Pro 13.2" PaperMatte Edition zachwyca możliwościami
Karta STEM na TikToku sama w sobie nie jest nowością w skali globalnej. Dla użytkowników w USA jest dostępna od kilku lat, a przez ten czas trafiło na nią ponad 15 mln filmów. Jak odnotował serwis, po premierze STEM liczba publikowanych na TikToku treści z tej tematyki zwiększyła się o 24 proc.
"Wierzymy, że możliwość odkrywania jest podstawą w doświadczaniu TikToka, dlatego platforma nieustannie stara się pomagać swojej społeczności w odnajdywaniu nowych i wartościowych treści poprzez wprowadzanie kolejnych, ciekawych formatów" - tłumaczy Marlène Masure, dyrektor generalna ds. operacyjnych TikTok dla regionu EMEA. "Mamy nadzieję, że uruchomienie kanału STEM w całej Europie będzie stanowić źródło inspiracji dla nowego pokolenia inżynierów, matematyków i entuzjastów nauk ścisłych" - dodaje.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl