Outlook.com potrafi już automatycznie przenieść pocztę z innych skrzynek IMAP
Jeśli rozważaliście już wcześniej przeniesienie poczty zjakiejś niezbyt dobrej, a długo już wykorzystywanej skrzynkie-mailowej na microsoftowy Outlook.com, to wreszcie możecie tozrobić, nie martwiąc się o czaso- i pracochłonność takiejmigracji. Darmowa poczta Microsofu potrafi już teraz „zassać”wiadomości z praktycznie wszystkich serwerów oferujących dostęppo protokole IMAP.
W grudniu zeszłego roku w Outlook.com zadebiutowałonarzędzie importu poczty, pozwalające krok po kroku przenieśćwszystkie wiadomości i kontakty ze skrzynki Gmaila. Wygodnykonfigurator sprawia, że po takim przeniesieniu w ogóle już niemusimy odwiedzać google'owej skrzynki, możliwe jest nawet wysyłaniepoczty z adresu @gmail.com bezpośrednio z Outlooka.
Wczoraj na łamach bloga Office poinformowano tymczasem, żeprzyjęty z entuzjazmem przez klientów importer poczty Outlook.compozwala teraz dobrać się do skrzynki Yahoo! Mail, jak równieżinnych, korzystających z IMAP-a dostawców. Import z Yahoo! jestbardzo prosty – wystarczy wybrać tego dostawcę z listy narzędzia*Importowanie kont-email *(dostępnego w panelu Skrzynkaodbiorcza > Opcje). Można też bezpośrednio podłączyć kontoYahoo! do Outlooka, tak by kontakty z Yahoo były wyświetlane wOutlook.com.
Konta Yahoo! nie są specjalnie popularne w naszym kraju, ale naszczęście narzędzie importu nie ogranicza się do nich. Wystarczywybrać opcję Import od dostawcy poczty e-mail, podać tamadres e-mail, login, hasło, adres serwera IMAP i port na którymdziała, by w ten sposób „zassać” pocztę od innych dostawców.Bez problemu udało się w ten sposób autorowi notki pobraćwiadomości ze skrzynki Onetu, jak również z kilku polskich firmhostingowych, oferujących swoją pocztę jako dodatek do usługihostowania WWW. Wygląda na to, że możliwe jest też pobraniewiadomości po starym protokole POP3, ale tej opcji nieprzetestowaliśmy.
Przeniesienie poczty z zewnętrznych kont na skrzynkę Outlook.comodbywa się w tle i w niczym nie przeszkadza w korzystaniu z konta.Po zakończeniu procesu, który może trwać nawet kilka godzin,otrzymamy pocztą powiadomienie, że nasze wiadomości znalazły sięjuż w nowym miejscu. Warto jednak się na taki krok zdecydować –autor tej notki w ten sposób przeniósł pocztę z ponad pięciu„śmieciowych” skrzynek, regularnie niewykorzystywanych skrzynek,odkrywając, że jednak nie tylko śmieci do nich trafiały.Outlook.com z jego wygodnym webmailem (przynajmniej w porównaniu doprzeróżnych dziwnych webmaili, oferowanych przez polskichhosterów), wygląda na całkiem dobre rozwiązanie do zbiorczegoprzechowywania takiej poczty, gwarantując przy tym wyższy poziomochrony prywatności użytkowników, niż np. Gmail.