QNAP na COMPUTEX 2017: QIoT Suite Lite, platforma wideo DJ2 Live oraz NAS‑y dla biznesu

Firma QNAP zaprezentowała podczas targów COMPUTEX Taipei 2017 całą gamę nowych, gorąco wyczekiwanych przez klientów nowości bazujących na platformie QNAP NAS – w tym m.in. platformę do transmisji wideo DJ2 Live oraz aplikację do tworzenia rozwiązań Internetu Rzeczy QIoT Suite Lite, a także wiele nowych NAS-ów, stworzonych z myślą o potrzebach firm poszukujących wydajnego, niezawodnego sprzętu do obsługi krytycznych dla nich aplikacji, backupów, systemów pracy grupowej i innych zadań. Firma przedstawiła również podczas COMPUTEX 2017 całą serię produktów storage stworzonych we współpracy z partnerami – m.in. firmami ABBYY, Arduino, FIBARO, Mellanox, Micron, NAKIVO, Panasonic, Seagate, TOSHIBA, Ubuntu, WD oraz XSplit.

QNAP na COMPUTEX 2017: QIoT Suite Lite, platforma wideo DJ2 Live oraz NAS-y dla biznesu

“Środowiska IT stają się coraz bardziej kompleksowe, a stawiane przed nimi zadania – coraz bardziej wymagające - dlatego popyt na bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność stale rośnie. Podczas COMPUTEX 2017 odpowiadamy na te wyzwania, prezentując solidne rozwiązania NAS oraz nasze unikalne innowacje w zakresie technologii sieciowych, Internetu rzeczy oraz NAS” – komentuje Meiji Chang, General Manager QNAP.

Potężne, niezawodne rozwiązania biznes storage

QNAP od zawsze wprowadzał do swoich produktów najbardziej zaawansowane technologie – teraz firma zaprezentowała system RAID 50/60, którego zadaniem jest zapewnienie użytkownikom idealnego balansu pomiędzy pojemnością, bezpieczeństwem oraz wydajnością w przypadku NAS-ów o wysokiej pojemności, pracujących w konfiguracjach „full HDD” oraz „full SSD”. W przypadku firm korzystających z urządzeń NAS wyposażonych w więcej niż 10 zatok, RAID 50/60 zapewnia nie tylko skuteczniejszą ochronę danych i wydajność wyższą niż w przypadku RAID 5/6, ale dodatkowo pozwala na zmaksymalizowanie wykorzystania przestrzeni dyskowej w porównaniu z RAID 10.

Inteligentna technologia Qtier - czyli system autotieringu – obsługuje teraz funkcję “On Demand Allocation Priority”, zapewniającą klientom elastyczność w zakresie organizowania przestrzeni dyskowej, tak by mogli optymalnie dopasować ją do swoich środowisk systemowych i aplikacji.

Z myślą o użytkownikach, którzy intensywnie korzystają z rozwiązań VDI oraz wirtualizacji VMware, QNAP stosuje karty sieciowe Mellanox ConnectX-3 Pro obsługujące standard iSER (iSCSI Extensions for RDMA). iSER pozwala na znaczące zwiększenie szybkości przesyłu danych w przypadku wykorzystywania QNAP NAS jako rozwiązania storage dla VMware ESXi i pozwala na zwiększenie szybkości przypadkowego zapisu/odczytu nawet o 60%.

QNAP dostarcza użytkownikom biznesowym rozwiązania, które zapewniają im najwyższą niezawodność, ciągłość działania oraz bezpieczeństwo danych – m.in. dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi narzędzi do backupu danych oraz odtwarzania ich po awarii (RTRR, rsync oraz backup do chmury). Działający na poziomie bloków system migawek został udoskonalony m.in. o funkcje związane z wygodniejszym zarządzaniem przestrzenią dyskową zarezerwowaną dla migawek oraz narzędzie do replikacji migawek – co pozwala użytkownikom na skuteczne zabezpieczenie się przed skutkami ataku oprogramowania ransomware.

Udostępniane niedawno, działające na QNAP NAS rozwiązanie do backupu maszyn wirtualnych NAKIVO jest wysoce wydajne i dostępne w atrakcyjnej cenie – obsługuje backup i replikację maszyn VMware, Hyper-V oraz AWS EC2. NAKIVO oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak np. globalna deduplikacja i kompresja danych, czy funkcję „LAN-free”. Dzięki temu użytkownicy, którym zależy na najwyższym poziomie bezpieczeństwa maszyn wirtualnych, mogą korzystać z połączonych zalet wydajnego, bezpiecznego QNAP NAS oraz bogatego zestawu narzędzi NAKIVO Backup & Replication.

Streaming wideo – w 360 stopniach i 4K

DJ2 Live jest dostępną wyłącznie dla QNAP platformą do transmisji na żywo, działającej w oparciu o prywatną chmurę, obsługującą format 4K i pozwalającą na zapisywanie wszystkich materiałów wideo na prywatnym, bezpiecznym i pojemnym QNAP NAS. Rozwiązanie to oferuje również integrację wideo i bogaty zestaw narzędzi i efektów produkcyjnych z XSplit, a także transmisję do zewnętrznych usług wideo, takich jak np. YouTube oraz Facebook. DJ2 Live potraf również strumieniowo przesyłać wideo 360 stopni z dronów, kamer monitoring i innych kompatybilnych kamer 360 st.

Kompleksowe rozwiązania 10GbE

QNAP oferuje szeroką gamę produktów NAS gotowych do pracy w środowiskach 10GbE – zapewniając tym samym firmom i organizacjom narzędzia niezbędne do rozwoju ich infrastruktury sieciowej. Teraz firma zaprezentowała również switch 10GbE, który dopełnia jej ofertę produktów 10GbE i sprawia, że może ona dostarczyć swoim klientom kompleksowe, spójne rozwiązanie, idealne do realizowania wymagających funkcji, takich jak udostępnianie i synchronizacja danych, backup, edycja wideo czy wirtualizacja.

Centrum storage o najwyższej niezawodności

Zintegrowanie w jednym urządzeniu dwóch kontrolerów (w modelu Enterprise ZFS NAS - ES1640dc v2) oraz dwóch system operacyjnych (QES lub QTS, w modelu TES-1885U) daje największym organizacjom możliwość korzystania z rozwiązań storage gwarantujących najwyższą niezawodność. Enterprise ZFS NAS jest doskonałym przykładem rozwiązania VM storage o najwyższej dostępności, zaś TES-1885U doskonale sprawdza się jako platforma do wydajnego backupu maszyn wirtualnych online (z NAKIVO QPKG) oraz offline (QNAP SnapSync z wykorzystaniem QES). Co więcej, wraz z firmą Panasonic QNAP zaprezentował rozwiązanie data center do archiwizowania danych wykorzystujące dyski Blu-Ray – integruje ono QNAP NAS z opracowanym przez Panasonic systemem Optical Data Archive System i jest skutecznym narzędziem do archiwizowania plików, które muszą być przechowywane przez długi czas.

Inteligentny styl życia – z Internetem Rzeczy, monitoringiem i automatyzacją

QIoT Suite Lite pozwala integratorom systemów na tworzenie małych i średnich projektów IoT (Internet of Things), opartych na łatwo dostępnej, wygodnej w użyciu prywatnej platformie Internetu Rzeczy. Jest to również świetne rozwiązanie dla samodzielnych programistów i hobbystów, chcących tworzyć własne projekty IoT, od najprostszych, po te bardziej złożone – np. wykorzystujące Fog Computing. Nowe rozwiązanie współpracuje również z QVR Pro, czyli opracowanym przez QNAP systemem monitoring następnej generacji – można je wykorzystać np. do konfigurowania tego, jakie incydenty mają być rejestrowane przez system. Goście stoiska QNAP mogą też zapoznać się z efektami wspólnych prac QNAP oraz FIBARO – czyli zobaczyć, jak QNAP NAS sprawdza się jako bogaty w funkcje system smart home.

Aplikacja “IFTTT Agent” pozwala z kolei użytkownikom QNAP NAS na łatwe automatyzowanie pracy i operacji. Mogą oni w prosty sposób tworzyć aplety NAS, łączące w łańcuchy komend i zależności różne podłączone do sieci usługi i urządzenia.

Bogaty zestaw aplikacji wspomagających produktywność

Podczas imprezy QNAP prezentuje również swoją bogatą kolekcję narzędzi wspomagających pracę nowoczesnej firmy – m.in. rozwiązania do przechowywania i zarządzania plikami, współpracy, backupu i archiwizacji. Wśród nich warto wymienić QRM+ (narzędzie do centralnego zarządzania działającymi w sieci urządzeniami z Windows®, Linux® oraz kompatybilnymi z IPMI); Browser Station (rozwiązanie do bezpiecznego i wygodnego korzystania z prywatnych sieci); Notes Station (tworzenie notatek online przez grupę użytkowników); Qsirch (pełnotekstowa wyszukiwarka danych); Qfiling (aplikacja do automatycznego kategoryzowania danych), a także zintegrowane narzędzia wirtualizacyjne, kontenerowe i inne.

Nowości produktowe

  • Seria TS-x77 Zaawansowane 6/8/12-zatokowe NAS-y dla biznesu, wyposażone w 8-rdzeniowe/16-wątkowe procesory AMD Ryzen 7 oraz 6-rdzeniowe/12-wątkowe i 4-rdzeniowe/8-wątkowe procesory Ryzen 5 z maksymalnie 64 GB pamięci RAM. Urządzenia wyposażone są w dwa złącza M.2 SATA SSD, obsługują karty 10GbE/40GbE oraz karty graficzne AMD lub NVIDIA (do zastosowań związanych z edycją i transkodowaniem wideo) i są idealne jako rozwiązanie tiered storage do zastosowań wymagających dużej mocy obliczeniowej (np. wirtualizacji).
  • TVS-882BR Wyposażony w procesor Intel 14nm Core i5/i7 siódmej generacji oraz kompatybilny z napędami optycznymi, co zapewnia dodatkową metodę transferowania danych do NAS-a. Po zainstalowaniu nagrywarki użytkownicy mogą też backupować dane bezpośrednio do nośników optycznych (na liście kompatybilnych napędów są m.in. Blu-ray Disc oraz BDXL/M).
  • TS-453BT3 Thunderbolt 3 NAS: wysoko wydajny NAS wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Celeron J3455 1.5GHz, dwa porty Thunderbolt 3, łączność 10GbE 10GBASE-T i dwa złącza M.2 SATA SSD.
  • TS-x31P2/TS-431X2 Budżetowy czterordzeniowy NAS, zaprojektowany z myślą o użytkownikach domowych i grupach roboczych, wyposażony w wydajny procesor AnnapurnaLabs AL-314 i do 8GB pamięci RAM. Model TS-431X2 ma również port 10GbE SFP+, zapewniając tym samym łączność 10GbE bez konieczności ponoszenia dużych wydatków.
  • AfoBot pozwala na komunikowanie się i wydawanie poleceń pomiędzy AfoBot oraz smartfonem użytkownika. AfoBot oferuje m.in. funkcje nagrywania danych, rodzinny kalendarz, obsługę multimediów, funkcje edukacyjne oraz podstawowe funkcje monitoringu.

Dostępność

Informacje o dostępności RAID 50/60 oraz wszystkich wymienionych powyżej produktów będą podawane niezależnie. Więcej informacji o ofercie QNAP znaleźć można na stronie producenta.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)