Sklep Google Play. Zmiana, która ma zwiększyć wygodę

Google przymierza się do wprowadzenia drobnej zmiany, która ma poprawić jakość doświadczeń użytkowników aplikacji Sklep Google Play. Chodzi o poprawę opcji wyszukiwania, lecz tylko pod kątem wizualnym.

Sklep Google Play
Sklep Google Play
Źródło zdjęć: © Unsplash

17.10.2023 | aktual.: 17.10.2023 17:52

Sklep Google Play czeka drobna, ale być może potrzebna zmiana. Jak podaje redakcja serwisu Android Police, Google przymierza się do odświeżenia strony wizualnej sklepu, a dokładniej pozbycia się jednej z jego aktualnych cech. Działanie to ma na celu poprawę doświadczeń użytkowników w trakcie wyszukiwania aplikacji.

Poprawka, którą Google ma wprowadzić w interfejsie Sklepu Google Play, nie jest duża. Chodzi o pasek wyszukiwania, który obecnie "chowa się" w momencie rozpoczęcia przewijania listy w dół, a pojawia się gdy przewiniemy listę w górę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rozwiązanie to najwidoczniej nie podoba się przedstawicielom Google. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ukrywa się sam pasek wyszukiwania, przez co użytkownik musi wykonać dodatkowy gest w celu wprowadzenia korekty w polu wyszukiwania.

Dodatkową wadą takiego rozwiązania jest ukrywanie się ikony konta Google oraz "dzwoneczka" z powiadomieniami. Użytkownicy mogą więc nie zauważyć nowego powiadomienia, jeśli skupią się przede wszystkim na przewijaniu ekranu w dół.

Nowy pasek wyszukiwania w Sklepie Play to jeden z elementów odświeżania interfejsu w aplikacjach Google w taki sposób, by były bardziej przyjazne dla ich użytkowników, a także by korzystanie z aplikacji było bardziej ergonomiczne.

Choć zmieniony pasek wyszukiwania wciąż jest w fazie testów, niektórzy użytkownicy mogą z niego korzystać już teraz. Jak podaje Android Police, ci, którzy mają zrootowany system Android, mogą włączyć tę funkcję, korzystając w tym celu z flagi SearchHome__enable_search_home w pakiecie com.google.android.finsky.stable. Należy jednak pamiętać, że tzw. rootowanie telefonu w wielu przypadkach prowadzi do utraty gwarancji na urządzenie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)