Telegram uruchomił wersję premium. Komunikator z rekordową liczbą użytkowników
Telegram ma obecnie ponad 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i stał się jedną z 5 najczęściej pobieranych aplikacji na świecie w 2022 roku. Ten wzrost skłonił operatorów komunikatora do wprowadzenia wersji premium, jako że wielu użytkowników wyraziło chęć wspierania zespołu.
W 2021 roku Telegram osiągnął liczbę 500 milionów aktywnych użytkowników – w dużej mierze dzięki protestom przeciwko WhatsApp, który miał uderzać w prywatność jego odbiorców. Dziś aplikacja do przesyłania wiadomości ma już 700 milionów użytkowników miesięcznie. W związku z tym Telegram wprowadza abonament premium, mając nadzieję, że uda się wykorzystać ten znaczny wzrost.
W obszernym wpisie na blogu firma przedstawiła Telegram Premium, którego cena według zagranicznych mediów ma wynosić od 4,99 do 6 dolarów miesięcznie. W ramach abonamentu można korzystać z wielu nowych funkcji, oprócz tych, które są już dostępne za darmo.
"Wkład subskrybentów usługi Premium pomoże ulepszać i rozwijać aplikację przez kolejne dziesięciolecia, podczas gdy Telegram pozostanie darmowy, niezależny i będzie przestrzegał swoich wartości, które stawiają użytkowników na pierwszym miejscu, definiując na nowo sposób działania firmy technologicznej" – napisała firma w oświadczeniu.
Wśród funkcji premium w Telegramie znalazły się możliwość przesyłania większych plików o rozmiarze do 4 GB oraz ich szybsze pobieranie. W aplikacji wprowadzono także podwojone limity dla wszystkich funkcji: można śledzić do 1000 kanałów, utworzyć do 20 folderów czatu z 200 czatami każdy, przypiąć 10 czatów na głównej liście, zapisać do 10 ulubionych naklejek i dodać czwarte konto do aplikacji. Inne narzędzia Premium obejmują unikatowe naklejki (niektóre z pełnoekranowymi animacjami), unikalne reakcje emoji, odznaki premium oraz rozmowy głosowe.
Użytkownicy nieposiadający konta premium będą mieli dostęp do niektórych nowych funkcji, takich jak przeglądanie naklejek wysłanych przez użytkowników premium czy pobieranie bardzo dużych dokumentów. Z dodatkowymi szczegółami wersji premium Telegrama można zapoznać się na oficjalnym blogu komunikatora.
Konrad Siwik, dziennikarz dobreprogramy.pl