Wikipedia pomogła wygrać w Milionerach. Nie tylko ona może być przydatna
Ostatnia wygrana, która padła w Milionerach budzi spore emocje wśród wszystkich fanów teleturnieju. Wiele osób ponownie uwierzyło w szansę na zdobycie sporej gotówki i poszukuje skutecznych sposobów na przygotowanie się do udziału w programie.
26.09.2021 12:15
W sieci możemy znaleźć sporo wskazówek i porad, które z założenia mają umożliwić wygranie miliona złotych. Sami postanowiliśmy sięgnąć do naszego katalogu oprogramowania i nie tylko, by przygotować poradnik dla wszystkich chcących, samodzielnie sprawdzić swoje szanse.
Wikipedia i inne przydatne strony
Zgodnie z informacjami pochodzącymi z Dzień Dobry TVN, ostatni zwycięzca Milionerów przygotowywał się do programu korzystając z Wikipedii. Jacek Iwaszko przyznał się, że nie miał zbyt wiele czasu na naukę, dlatego czas spędzał wertując najpopularniejszą encyklopedię. Skupiał się jednak na tych dziedzinach, w których posiadał jakąkolwiek wiedzę. Wyszedł on z założenia, że na naukę nowych pojęć od zera nie ma czasu i istnieje spora szansa, że niewiele z tego zrozumie.
Poza powtórką z wiedzy ogólnej przyda się również sprawdzenie się w pytaniach, które już wcześniej padły w teleturnieju. Mogą nam dać ogólny pogląd na to czego możemy się spodziewać w programie, w jakich dziedzinach mamy braki, a przede wszystkim - jak radzimy sobie ze stresem. Dobrze jest więc odszukać kilka quizów, które skupiły się na pytaniach z poprzednich edycji. Przykładowym może być platforma QuizMe, na której znalazło się 12 pytań za milion złotych.
Aplikacje mogą pomóc
W uaktualnieniu naszej wiedzy ogólnej mogą pomóc także aplikacje na smartfony. Wiele z nich, poza samym aspektem możliwości sprawdzenia się, oferuje także możliwość rywalizacji z naszymi znajomymi. Przykładem takiego programu jest, chociażby Quiz Planet. Podobnie jak w Milionerach, użytkownicy muszą udzielić poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie spośród czterech zaproponowanych opcji.
Program Quiz Planet pozwala sprawdzić się w aż 19 kategoriach pytań. Możemy więc dokształcić się w takich dziedzinach jak sport, zwierzęta i rośliny, nauka, jedzenie i napoje, historia czy zwyczaje i tradycje. Na tym nie koniec, bowiem kwestie takie jak polityka i społeczeństwo, technologia, moda i uroda, marki i biznes, literatura i język również znalazły się w aplikacji. Jeżeli więc jesteśmy zainteresowani sprawdzeni swojej wiedzy, możemy ją pobrać w wersji na iOS-a lub Androida.