iClever BoostRun — tanie słuchanie dla aktywnych
Przez mój domowy lab przewinęło się bardzo dużo sprzętu. W większości były to boxy Android TV i telefony zasilane tym samym systemem od Google. Jednak czasami zdarzają się wyjątki i dzisiaj mam szansę zaprezentować słuchawki dla sportowców firmy iClever (producenta wszelkiej maści gadżetów). A warto się przyjrzeć takim gadżetom, bo prędzej czy później producenci smartfonów pójdą z trendem wprowadzonym przez firmę z jabłuszkiem w logu i pozbędą się gniazda mini-Jack.
iClever BoostRun BTH06, bo tak nazywa się model testowanych przeze mnie słuchawek, przychodzi w bardzo skromnym kartonowym opakowaniu, w którym poza zamawianym gadżetem otrzymamy kilka zapasowych gumek (o różnych rozmiarach), krótki kabel microUSB i kilkustronicową instrukcję obsługi.
iClever BoostRun nie są dużych rozmiarów, przez co w uchu wyglądają praktycznie jak normalne „pchełki”. Dzięki dorzuceniu przez producenta gumowej „płetwy”, która wykorzystuje budowę naszego ucha, głośniczki nie wypadają nawet podczas wzmożonego ruchu.
Podłączenie słuchawek do telefonu lub innego urządzenia Bluetooth jest dość proste. Jednak najpierw trzeba je naładować. Odbywa się to za pomocą standardowego kabla microUSB. Ładować możemy z dowolnego gniazda USB — czy to w laptopie, komputerze lub telewizorze.
Czerwona dioda LED pokazująca postęp ładowania, a następnie gaśnie, gdy proces się zakańcza. Żywotność baterii określona przez producenta to około 5 godzin ciągłego działania i trzeba przyznać, że ta informacja nie została podkolorowana, więc duży plus za szczerość. Parowanie to tylko kwestia włączenia słuchawek, przytrzymania środkowego przycisku i odnalezienia urządzenia w telefonie. Po tej procedurze w słuchawkach miły głos poinformuje nas, że ktoś podłączył się do nich. Od tego momentu możemy zacząć słuchać muzyki. Dodatkowo urządzenie posiada przyciski umożliwiające przełączanie utworów, czy wyciszanie audio przez odpowiednie długie/krótkie przytrzymanie guzików.
Oczywiście słuchawki posiadają także wbudowany mikron, dzięki któremu możemy wykonywać połączenia telefoniczne, a i jakość jest bardzo dobra. Będąc przy dźwięku warto wspomnieć, że w iClever BoostRun został wykorzystany układ CSR8645 z technologią APT‑X, zapewniającą redukcję szumów, co daje dobry dźwięk. Jednak kompletnie pozbawiony basu, przez co wydaje się on zupełnie płytki. Dla mnie, jako niewymagającego użytkownika, który słucha radia internetowego, ta wada jest do przełknięcia. Chociaż naprawdę jakby było ciut lepiej to, iClever BoostRun mógłbym polecić z czystym sumieniem.
W słuchawki iClever BoostRun BTH06 można się zaopatrzyć na Amazonie i też stamtąd pochodzi mój zestaw, aktualnie są dostępne w cenie 17,99 funtów, czyli niecałe 100 polskich złotych. Pytanie, czy w tej cenie możemy dostać coś lepszego? Moim zdaniem te słuchawki są kompromisem między jakością a ceną i swobodnie spełniają swoją funkcję, jako gadżet dla „sportowca”, który podczas treningu lubi słuchać muzyki.