Microsoft zniesie limity instalacji z Office'a 365. Skorzystają użytkownicy domowi i indywidualni

Jeśli na co dzień korzystasz z pakietu biurowego Office 365 dla użytkowników domowych i obecny limit instalacji oprogramowania maksymalnie na 10 urządzeniach wśród 5 użytkowników jest problemem, Microsoft ma dobrą wiadomość. Limit zostanie zniesiony, a w ramach jednej licencji, Office'a będzie można zainstalować na dowolnej liczbie urządzeń, tym razem wśród 6 osób. Dobra zmiana czeka także edycję dla użytkowników indywidualnych. Stąd również zniknie ograniczenie, które aktualnie pozwala na instalację pakietu maksymalnie na jednym komputerze i tablecie.

Microsoft znosi część limitów związanych z pakietem Office 365 (depositphotos)
Microsoft znosi część limitów związanych z pakietem Office 365 (depositphotos)
Oskar Ziomek

Zmiany wejdą w życie drugiego października, czyli niemal równo za miesiąc. Od tego momentu dotychczasowe ograniczenia przestaną obowiązywać, a użytkownicy będą mogli rozszerzyć liczbę urządzeń z zainstalowanym pakietem. Warto dodać, że po zmianach jeden użytkownik będzie mógł być jednocześnie zalogowany maksymalnie na pięciu urządzeniach, które będą wykorzystywane z daną licencją. Microsoft zwraca uwagę, że Office 365 po zmianach będzie jeszcze ciekawszą ofertą dla wszystkich osób szukających funkcjonalnego pakietu biurowego, ale nie tylko. Warto przypomnieć, że wraz z oprogramowaniem użytkownik otrzymuje tu również dostęp do chmury OneDrive.

W przypadku Office'a 365 dla użytkowników domowych, każdy z nich otrzymuje własną przestrzeń na dysku, która wynosi aż 1 TB. Po rozszerzeniu dostępności pakietu do 6 użytkowników od października, będzie więc mowa łącznie o 6 TB w chmurze. Producent dodaje także, że korzystanie z rodzinnej wersji pakietu biurowego będzie wkrótce łatwiejsze dzięki integracji z innymi usługami. W skrócie, mowa jest tu o automatycznym udostępnianiu licencji osobom, które zostały zarejestrowane jako członkowie rodziny.

Obraz

Decydując się na zakup licencji pakietu Office 365, trzeba się liczyć z kosztem niecałych 300 złotych rocznie w przypadku licencji indywidualnej lub niecałych 430 złotych w wersji dla użytkowników domowych (aktualnie licencja dla pięciu osób, od października – dla sześciu). Obydwa pakiety można również opłacać miesięcznie na bieżąco, jednak wówczas sumaryczny koszt roczny okaże się wyższy. Szczegóły można sprawdzić na stronie Office'a.

Warto również pamiętać, że alternatywą dla Office'a 365 jest wciąż proponowany przez Microsoft pakiet Office 2016. W tym przypadku oferowanych jest jednak mniej programów (jedynie Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote), nie można liczyć na bieżące aktualizacje funkcji i darmowy dostęp do chmury, jednak z drugiej strony raz zakupiona licencja jest dożywotnia. Dzisiaj na taki zakup trzeba wydać niecałe 640 złotych. Licencja pozwala na korzystanie z pakietu na jednym komputerze PC. Dla użytkowników komputerów z macOS-em przewidziano odrębną wersję.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (159)