PayU Płacę później: za zakupy w Sieci zapłacimy nawet 30 dni później
Aktualizacja, 16:10 Firma Kreditech do weryfikacji zdolności kredytowej klientów używa zakazanej przez Komisję Nadzoru Finansowego metody screen scrapingu. Polega ona na udostępnianiu naszych danych logowania na rachunek bankowy, z którego pobierana jest historia transakcji. Komisja uznała, że zagraża to bezpieczeństwu pieniędzy klientów oraz ochronie ich danych
PayU wprowadza usługę PayU Płacę później, która umożliwia robienie zakupów do 2000 zł nawet wtedy, kiedy nie chcemy płacić akurat w chwili zakupu. W praktyce oznacza to odroczenie spłaty o 30 dni — jeżeli nie wywiążemy się z tym terminem, kwota zostanie rozbita na kilka części i rozpocznie się naliczanie odsetek. Aktualnie jest to program pilotażowy dostępny w kilkunastu sklepach internetowych.
Jak zapewniają przedstawiciele PayU, jest to rozwiązanie idealne dla tych, których czeka niespodziewany wydatek w okresie tuż przed wypłatą. Jeżeli wywiążemy się z regulaminowego terminu 30 dni od zakupu, nie zostaną naliczone żadne dodatkowe opłaty. Możliwe jest też rozłożenie spłaty na 3 lub 6 rat. Kupujący poniesie wtedy standardowe koszty pożyczki.
Decyzja o przyznaniu możliwości odroczenia spłaty zależy od partnera usługi i otrzymamy ją po kilkunastu sekundach. I to właśnie Kreditech, czyli firma działająca pod marką Monedo Now, w rzeczywistości zapłaci za nasze zakupy. Środki od razu zostaną przekazane do sklepu internetowego, a kupujący tymczasem na adres e-mail otrzyma potwierdzenie z linkiem do panelu klienta. W efekcie zostajemy dłużnikami Kreditechu, więc zobowiązanie należy spłacić na jego konto kartą bądź przelewem.
PayU zapewnia, że do skorzystania z PayU Płacę później nie jest wymagany dodatkowy instrument płatniczy, dlatego nie poniesiemy opłat za jego wydanie, utrzymanie czy ubezpieczenie. Z kolei jeżeli przekroczymy regulaminowy okres spłaty, cała kwota zostanie rozłożona na 6 rat z prowizją 4,08% w skali miesięcznej.
PayU Płacę później powstała w wyniku współpracy z firmą Kreditech, w którą PayU zainwestowało 110 mln euro w tym roku. Polska jest pierwszym krajem objętym programem pilotażowym. Aktualnie usługa umożliwia robienie zakupów w sklepach internetowych takich firm jak Denon, TXM, Top Secret, Szkla.com, Vistula czy W Kruk. Pełną ich listę można znaleźć na stronie PayU.