Pendrive na miarę epoki: najlepsze pamięci USB 3.0 na polskim rynku

Zakup pendrive’a wydaje się być czymś banalnie prostym. Idziemy do sklepu czy też przeglądamy oferty dostępne w Internecie i wybieramy model o interesującej nas pojemności. Jednak te nośniki danych różnią się prędkościami, trwałością czy chociażby jakością wykonania. Dodatkowo należy pamiętać, że wybór pendrive’a z USB 3.0 wcale nie oznacza, że dostaniemy duże szybkości zapisu i odczytu. Może się zdarzyć, że ten starszy, wykorzystujący wciąż kontroler USB 2.0 oferuje takie same lub nawet wyższe prędkości, a przy tym jest tańszy. Przed zakupem powinniśmy zawsze dokładnie sprawdzić specyfikację, nie zapominajmy również o przeczytaniu opinii, nikt przecież nie chce utracić często ważnych danych.

Pendrive na miarę epoki: najlepsze pamięci USB 3.0 na polskim rynku

11.03.2016 19:41

Z drugiej strony, jaki zakup? Wiele osób nigdy nawet nie pomyślało o kupnie pendrive'a. Korzystają z pendrive’ów rozdawanych podczas konferencji, różnych specjalnych akcji czy otrzymanych od danej firmy podczas skorzystania z jej usług. Niestety te modele to bardziej marketingowe gadżety niż pamięci masowe, pozostawiają wiele do życzenia, zarówno pod względem pojemności, wydajności, jak i jakości. Przenoszenie zdjęć, filmów czy innych danych może skończyć się ich utratą. Tym bardziej nie powinno się wykorzystywać tego typu pendrive’ów do trzymania kopii ważnych plików. Warto więc samemu kupić sprawdzony model, który nas nie zawiedzie. Pomoże Wam w tym zestawienie najciekawszych obecnie dostępnych na polskim rynku pendrive’ów.

Kingston DataTraveler HyperX 3.0

Nasze zestawienie zaczynamy od produktu Kingstona. Modelem DataTraveler HyperX 3.0 powinny zainteresować się osoby szukające pendrive’a charakteryzującego się większą wytrzymałością na warunki zewnętrzne. Gumowa obudowa zapewnia odporność na wstrząsy i działanie wody. Ten nośnik jest zabezpieczony przed ciągłym zanurzeniem w wodzie w czasie do 60 minut na głębokości do metra. Producent podaje, że pendrive będzie poprawnie pracował w temperaturach od 0 do 60 stopni Celsjusza, natomiast możemy go przechowywać w temperaturach od -20 do 85 stopni Celsjusza.

Obraz

Po podłączeniu do USB 3.0 uzyskamy odczyt 120 MB/s oraz zapis 45 MB/s. Wymiary wynoszą 56×22×9,2mm. Okres gwarancji obejmuje 5 lat. Cena? Jak za oferowane możliwości jest całkiem atrakcyjna, za wersję 32 GB zapłacimy 65 złotych. Na rynku dostępne są również edycje z 16 GB (43 zł) i 64 GB (120 zł). Pamiętajcie, że przy wersji 16 GB zapis wynosi 25 MB/s.

ADATA DashDrive Elite UE700

Pendrive’a często nosimy przypiętego do smyczy, wraz z kluczami. Jeśli więc zależy Wam na zgrabnym, dobrze prezentującym się nośniku danych, to zastanówcie się nad kupnem ADATA DashDrive Elite UE700. Opisywany model został wykonany ze szczotkowanego aluminium, a uroku dodaje niebieska dioda LED. Producent obiecuje nam wysoką jakość wykonania. Pendrive jest zgodny z USB 3.0, wersja 64 GB zapewnia odczyt na poziomie 220 MB/s i zapis 120 MB/s. To bardzo dobre wyniki, jak za 130 złotych. Za wersję 32 GB musimy zapłacić 75 złotych, oferuje ona 190 MB/s dla odczytu i 50 MB/s dla zapisu.

Obraz

Najlepiej wypada topowa edycja, za 215 złotych dostaniemy 128 GB, zapewniające 220 MB/s dla odczytu i 120 MB/s dla zapisu. Aluminiowa obudowa może pochwalić się całkiem zgrabnymi wymiarami, wynoszą one dokładnie 65×21×7 mm. Z pewnością zaletą jest dożywotnia gwarancja.

SanDisk Extreme PRO

Kolejny pendrive w zestawieniu to propozycja dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności. Produkt SanDisk jest jednym z najszybszych na rynku, oczywiście wiąże się to z wysoką ceną. SanDisk Extreme PRO został zamknięty w aluminiowej obudowie o wymiarach 71×21×11 mm. Nie jest to więc najzgrabniejszy pendrive, ale kształt obudowy sprawia, że dodatkowych milimetrów nie widać.

Obraz

Wersję 128 GB kupimy za 415 złotych. To sporo, ale w zamian dostaniemy odczyt na poziomie 260 MB/s i zapis 240 MB/s. Pendrive sprzedawany jest z dożywotnią gwarancją.

Kingston DataTraveler HyperX Predator

Ten model Kingstona każe nam zmienić nasze myślenie o tej klasie pamięci. Skierowany jest dla tych, którzy potrzebują naprawdę pojemnych nośników. W metalowej, niemałej, bo mającej dokładnie 8,53×26,94×21 mm obudowie znajdziemy 512 GB lub nawet 1 TB przestrzeni na dane. Nie mamy dobrej wiadomości, za pierwszą wersję przyjdzie nam zapłacić 1550 zł, drugą wyceniono na 2580 złotych.

Obraz

Po podłączeniu do USB 3.0 zyskamy odczyt na poziomie 240 MB/s oraz zapis wynoszący 160 MB/s. Pendrive przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników, szkoda, że po wydaniu tak dużej kwoty pieniędzy nie otrzymają oni dożywotniej gwarancji, a tylko 5 lat.

GOODRAM SPEED Blue

Na koniec mamy dla Was polski akcent – GOODRAM SPEED Blue, czyli pamięć produkowaną w naszym kraju. Wytrzymała, wykona z tworzywa sztucznego i anodyzowanego aluminium obudowa ma wymiary 70,1×19,4×9,2 mm. Pendrive dostępny jest w wersjach 32, 64 i 128 GB, ceny to odpowiednio 95, 150 i 290 złotych.

Obraz

Produkt GOODRAM może pochwalić się dobrymi osiągami, odczyt wynosi 120 MB/s, a zapis to 70 MB/s. Zaletą jest także wieczysta gwarancja.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (95)