Asystent Google po polsku ruszy w 2019 roku? Google zaprasza na spotkanie w połowie stycznia

Asystent Google po polsku zbliża się wielkimi krokami, ale wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom. Początkowo Google obiecał, że Asystent zostanie rozszerzony o obsługę kolejnych języków jeszcze w tym roku i jeszcze w grudniu będzie ich łącznie obsługiwać 30. Te informacje ostatecznie udało się potwierdzić, a dodatkowym wskazaniem okazały się zrzuty ekranu z testowej wersji aplikacji Asystenta, które stosunkowo niedawno pojawiły się na łamach portalu XDA Developers.

Asystent Google po polsku najprawdopodobniej pojawi się w styczniu (depositphotos)
Asystent Google po polsku najprawdopodobniej pojawi się w styczniu (depositphotos)
Oskar Ziomek

Teraz pojawiają się przesłanki sugerujące, że oficjalna premiera Asystenta Google po polsku może się nieco przesunąć w czasie. Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową dotarło zaproszenie od polskiego oddziału firmy, w którym mowa jest o spotkaniu karnawałowym 15 stycznia o godzinie 19.00. Nie wiadomo dokładnie co będzie się działo, ale należy przyjść i przekonać się samemu. Co jest bardzo istotne, cały komunikat ma formę dialogu z Asystentem, więc trudno mieć wątpliwości jaki będzie cel spotkania – wszystko wskazuje na to, że właśnie w połowie stycznia 2019 roku Asystent Google zacznie oficjalnie działać także po polsku.

Zaproszenie od polskiego oddziału Google z redakcyjnej skrzynki mailowej.
Zaproszenie od polskiego oddziału Google z redakcyjnej skrzynki mailowej.

Mówiąc o Asystencie warto zwrócić przy okazji uwagę na zmiany, jakie niedawno zostały w nim zaimplementowane. Możliwe, że już w przyszłym roku wiele nowości będzie dostępnych także po polsku. Jedną z ostatnich zmian był szereg nowości uruchomionych z okazji zbliżających się świąt. Asystent Google z tej okazji zaczął inaczej reagować na grzeczniejsze komendy, a dzieciom w Stanach Zjednoczonych był gotowy opowiadać bajki. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Warto pamiętać, że uruchomienie samego Asystenta po polsku to także krok wprzód do wykorzystania go do innych celów. Google często chwali się na przykład możliwościami funkcji Duplex, która odpowiada za wyręczanie użytkownika w kontakcie z innymi osobami. Wszystko zaczęło się od rezerwowania stolika w restauracji i wizyty u fryzjera, a niedawno możliwości rozszerzono o funkcję Call Screen, która pozwala zapisywać transkrypcje odebranych rozmów od telemarketerów. Wszystko na tę chwilę nie jest jeszcze dostępne w naszym kraju, ale uruchomienie Asystenta w kolejnych językach z pewnością przybliża nas do momentu, w którym zasięg Google Duplex czy Call Screen zostanie rozszerzony.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)