Choiix Wave Aluminium Stand — regulowany stojak na tablet

Tablety, odmiennie niż desktopy czy nawet notebooki, zostały stworzone do używania w naprawdę różnych sytuacjach, pozycjach i otoczeniu. Mimo wszystko najczęściej i chyba najwygodniej używa się ich trzymając w ręce bądź opierając na kolanie. Czasem to się jednak nie sprawdza i przydałoby się, gdyby lekko unieść urządzenie nad powierzchnię stołu (na przykład do pisania na klawiaturze ekranowej) lub ustawić tablet niemal „na baczność” podczas oglądania filmu. Wtedy z pomocą przychodzi stojak/podstawka. Jeden z nich mieliśmy okazję przetestować w labie — to Choiix Wave Aluminium Stand.

Choiix Wave Aluminium Stand — regulowany stojak na tablet
Wojciech Kowasz

10.11.2011 | aktual.: 11.11.2011 23:13

Obraz

Stojak ten wyróżnia się przede wszystkim dwiema rzeczami. Po pierwsze jest wykonany, jak sama nazwa wskazuje, z solidnego i eleganckiego aluminium, co sprawia, że konstrukcja wydaje się pewna i mocna. Wszędzie tam, gdzie styka się czy to z podłożem, czy z tabletem, zastosowano gumową, karbowaną wyściółkę, przez co zarówno stojak, jak i tablet nie ślizgają się. Po drugie stojak jest regulowany. Co to oznacza? Składa się on w zasadzie z trzech nóżek, gdzie środkowa wygina się w górę i służy jako oparcie dla tabletu. Możemy ją wygiąć pod kątem od 0 do 135 stopni, co daje naprawdę duże pole manewru. Niestety stabilność konstrukcji mogłaby być większa. Stojak minimalnie chybocze się na płaskim stole — jakby jedna nóżka była po prostu zbyt krótka...

Nie ma żadnych zaczepów, tablet możemy więc ustawić jak chcemy po prostu opierając go na stojaku — pionowo, poziomo, a jak ktoś się uprze, to i na ukos ;-) W zasadzie na tym etapie minirecenzję można by zakończyć. Warto jednak powiedzieć jeszcze kilka słów na temat praktycznego zastosowania owego stojaka. Praca na tablecie (w naszym przypadku był to iPad 2) nie zawsze jest tak wygodna, jak można by oczekiwać. Ponieważ mamy tylko trzy punkty podparcia (w tym jeden u góry, na środku tabletu), stukanie palcem w rogi i krawędzie ekranu często powoduje ruch urządzenia. Raczej nie spadnie ono ze stojaka, ale nie jest to do końca wygodne. Zjawisko to można oczywiście próbować eliminować poprzez manipulowanie kątem rozwarcia stojaka. Bardzo fajnie natomiast Choiix Wave spisuje się, jeśli chcemy po prostu ustawić tablet na półce i używać go jako ramki do zdjęć czy zegara — stojak prezentuje się po prostu bardzo elegancko, zwłaszcza jeśli tablet również posiada aluminiową obudowę jak na przykład iPad. W AppStore z kolei, ale także w Android Market i innych miejscach znajdziemy olbrzymią liczbę aplikacji zamieniających urządzenie w wielofunkcyjny zegar nocny. Osobiście przyznam, że nie wiem czy to akurat najlepsze zastosowanie dla tabletu, którego cena oscyluje często wokół dwóch tysięcy złotych, ale popularność takich aplikacji mówi sama za siebie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pozostaje jeszcze pytanie natury ekonomicznej — ile to kosztuje? W Polsce Choiix Wave Aluminium Stand ma się pojawić w sprzedaży pod koniec listopada. Aktualnie za granicą stojak możemy nabyć w cenie około 40 dolarów, co u nas powinno przełożyć się na kwotę oscylującą wokół 130 złotych. Biorąc to pod uwagę należy się zastanowić, czy najbardziej zależy nam na praktyczności, czy na doznaniach estetycznych. W tym pierwszym przypadku lepiej chyba przeznaczyć pieniądze na etui, które ma możliwość złożenia i pełnienia funkcji stojaka/podstawki. Choiix Wave jest bowiem ciężki (336 gramów) i w kontekście tego, że sam tablet waży zwykle tylko dwa razy więcej, raczej mało mobilny. W drugim przypadku oczywiście warto przyjrzeć się stojakowi Choiix Wave bliżej, bo może w ciekawy i nowoczesny sposób uatrakcyjnić wystrój naszego domu czy biura.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)