Czy Samsung Galaxy Note 4 zostanie wyposażony w skaner tęczówki?
Samsung w serwisie Twitter umieścił grafikę prezentującą funkcję, która ma zostać wprowadzona do nowego smartfonu. Prawdopodobnie w modelu Galaxy Note 4 zobaczymy skaner tęczówki.
Koreański gigant w Galaxy S5 zdecydował na zastosowanie czytnika linii papilarnych. Dzięki niemu możemy odblokować telefon, a także autoryzować płatności PayPal. Jednak ten element mógłby być niewystarczający by zachęcić klientów do nadchodzącego fabletu Galaxy Note 4. Według grafiki umieszczonej na oficjalnym profilu Samsunga w serwisie Twitter, ich następny smartfon będzie posiadał skaner tęczówki. Czy to rozwiązanie będzie na tyle rewolucyjne, że zapewni temu modelowi naprawdę wysoką sprzedaż?
Informacja o wbudowanym w Note 4 skanerze tęczówki oka nie została oficjalnie podana, ale grafika sugerująca, że smartfon skanuje nasze oko oraz napis „Odblokuj przyszłość” świadczą, że prawdopodobnie w Note 4 pojawi się skaner tęczówki, który będzie pełnił podobną funkcję jak czytnik linii papilarnych w modelu Galaxy S5. Firma obiecuje, że dzięki nowej, niespotykanej w innych urządzeniach technologii, nasze bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie.
Warto wspomnieć, że Samsung Galaxy Note 4 zostanie wyposażony w 5,7-calowy ekran Super AMOLED o imponującej rozdzielczości QHD, procesor Snapdragon 805 (wersja przeznaczona na rynki w Ameryce Północnej, Korei Południowej, Chinach i Japonii) lub Exynos 5433 (wersja międzynarodowa). Główny aparat będzie posiadał optyczną stabilizację obrazu, a zastosowany w nim sensor będzie stworzony przez firmę Sony. Natomiast z przodu znajdziemy kamerkę 2MP.
Jeśli Samsung faktycznie w fablecie Galaxy Note 4 zdecyduje się na skaner tęczówki, to urządzenie będzie cieszyło się dużą popularnością. Jednak czy nie będzie to kolejny krok ku zmniejszeniu naszej prywatności, skoro oprócz naszych plików, kontaktów czy historii przeglądania Internetu, smartfon będzie posiadał obraz naszej tęczówki? Dodatkowo można się zastanowić, czy naprawdę tego potrzebujemy? Czy nie będzie to przypadkiem kolejna ciekawostka, której działanie będzie dalekie od oczekiwanego?