Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Jak ten czas szybko leci, jeszcze tylko jeden weekend i będziemy mieli Święta. Boże Narodzenie to okres radości, kiedy możemy troszeczkę zwolnić w tym naszym zabieganym życiu i bardziej skupić się na rodzinie i innych, najbliższych nam osobach. Możemy też odpocząć, oddać się lekturze ulubionych książek, albo... blogów dobrychprogramów ;-) Podsumujmy zatem, co ciekawego opublikowali użytkownicy naszego portalu.
Zacznijmy od recenzji telefonu innego niż wszystkie. Jesteśmy przyzwyczajeni, że smartfon, czy tani, czy drogi, musi być wielki. Te minimum 5 cali to taki rynkowy standard, zarówno w topowym Samsung Galaxy S6 jak i kosztującej kilkaset złotych Mancie. Tymczasem na rynku funkcjonuje telefon, który łamie ten trend – kosztuje sporo, ma "mały" ekran (4,6 cala) i świetne parametry. Oto przed Wami Sony Xperia Z5 Compact. Jeżeli ekran musi być duży, mamy w czym wybierać. Także chińscy producenci oferują nam całą gamę słuchawek z ekranem większym niż 5 cali. Jednym z nich jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM Elephone M2. Przy okazji odsyłamy Was do artykułu, z którego dowiecie się, jak zainstalować na jednym z telefonów najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. Tymczasem Microsoft cały czas pracuje nad Windows 10 Mobile – AntyHaker opisał najnowsze, testowe wydanie tego systemu. Kończąc tematykę smartfonów polecamy Wam historię migracji użytkownika Anonimito, MK809IV – bazującą na Androidzie przystawkę do telewizora i zestawienie telefonów BlackBerry wydanych po 2005 roku.
Na naszym blogu znalazło się całe mnóstwo komputerów i innych, pokrewnych urządzeń. Z ciekawszych należy wymienić profesjonalny tablet z rysikiem, model HP Pro Tablet 408 i mający polski rodowód Kruger&Matz EDGE 1161. Nasi użytkownicy testowali także laptopy – Sony VAIO VGN-Z21WN, Toshiba Portégé Z20T i urządzenie 2 w 1 HP Pavilion X2 10. Fani miniaturyzacji docenią zaś kolejny już wpis o Intel Compute Stick i Intel NUC. A co z majsterkowiczami? Ich tradycyjnie odsyłamy do Raspberry Pi. Na koniec odsyłamy Was do wpisów o miejscu seniorów w rewolucji informatycznej i zapraszamy do podróży po historii Apple. Miłej lektury!