Dzięki Samsungowi i Legimi w abonamencie posłuchamy audiobooków
Legimi i Samsung znów zaskakują polskich miłośników literatury. Poza dostępem do 15 tysięcy e-booków abonament da dostęp także do audiobooków, by można było czytać i słuchać w ramach jednej usługi. Tym samym polscy klienci mają swobodny dostęp do literatury w dowolnym formacie.
Ośmielę się stwierdzić, że Legimi znów jest pionierem na polskim rynku cyfrowych książek. Poznańska usługa wprowadziła możliwość naprzemiennego słuchania i czytania książek dostępnych w abonamencie. Z czasem asortyment będzie się poszerzał i docelowo obejmie cały katalog książek dostępnych w abonamencie. Najważniejsze jest jednak to, że usługa z możliwością czytania i słuchania na zmianę nie będzie droższa.
Abonenci będą mogli w dowolnym momencie przełączać się między słuchaniem i czytaniem w aplikacjach na tabletach, telefonach lub czytnikach z Androidem. Aplikacja zapamiętuje ostatnią czytaną stronę i na tej podstawie pozwala kontynuować lekturę. Celem jest oczywiście zapewnienie klientom stałego dostępu do książek, bez względu na to, gdzie, kiedy i na czym chcą czytać.
Samsung - Biblioteka Legimi
Partnerem projektu jest firma Samsung, więc posiadacze urządzeń mobilnych tego producenta mogą liczyć na specjalne korzyści. Udostępnienie audiobooków w Legimi wiąże się bezpośrednio z premierą najnowszych flagowych smartfonów tej firmy – Samsung Galaxy S7, który niedawno rozpakowaliśmy i S7 edge. Ich posiadacze pierwszy raz aktywując Legimi otrzymują prezent w postaci całych 6 miesięcy dostępu do Książek w chmurze. Nowi właściciele pozostałych modeli, tak jak do tej pory, otrzymają 3 miesiące czytania bez limitu na swoich smartfonach. Aby skorzystać z wersji dźwiękowych książek należy pobrać aplikację Legimi z Galaxy Apps.
Usługa dostępna jest również dla osób, które już korzystają z subskrypcji, ale w wersji „Bez limitu”, czyli w cenie 32,99 zł miesięcznie, ale tylko na sprzęcie Samsunga, który przez najbliższe tygodnie ma wyłączność na tę usługę. Audiobooki dla wszystkich urządzeń z Androidem 4.0.3 lub nowszym będą dostępna od 29 lipca. W ramach tej opłaty czytelnik korzystać z książek na 4 różnych urządzeniach (na przykład czytnik, tablet, smartfon i komputer, niekoniecznie firmy Samsung). Aplikacje znajdziecie w naszej bazie dla Androida, Windowsa, iOS-a i Windows Phone. Aplikację dla czytnika z Androidem można pobrać ze strony Legimi. Szczegóły oferty pojawią się na stronie za kilka godzin.
Wśród tytułów do czytania i słuchania znalazły się już takie hity, jak „Bezcenny” Zygmunta Miłoszewskiego, „Policja” Jo Nesbo i „Ja inkwizytor. Kościany galeon” Jacka Piekary. Swoje książki w wersji dźwiękowej udostępniły już największe wydawnictwa audiobooków, mające w swej ofercie wiele nowości i ponadczasowe bestsellery. Wśród nich jest już Biblioteka Akustyczna (audiobookowe wersje tytułów W.A.B., Fabryki Słów i Prószyński Media), Storybox, Aleksandria, Qes Agency, Wydawnictwo Literackie, Nasza Księgarnia, Albatros, Muza, Studio Emka i MT Biznes. Sukcesywnie do oferty dodawane będą publikacje kolejnych. Wiemy już, że swoje książki udostępni Sonia Draga.
Tytuły, dla których wydawcy nie udostępnili audiobooka, można odsłuchać za pomocą głosu wirtualnego lektora, wbudowanego w aplikację. Jeśli aktorska interpretacja tekstu nie jest kluczowym atutem audiobooka nie jest pożądana, to rozwiązanie się sprawdza, ale dla mnie to ostateczność. Pozostanę przy opinii, że syntezator mowy nie zastąpi wprawnego lektora.
Projekt „Książki w chmurze” wykorzystuje dorobek technologiczny Legimi, który rośnie z dnia na dzień. Na potrzeby nowej oferty powstał autorski mechanizm synchronizacji nagrania lektorskiego z tekstem e-booka oraz mechanizm fonetyzacji nazw własnych, odczytywanych przez wirtualnego lektora. Książki słuchane dodatkowo zwiększają wartość liczącego obecnie ponad 15 tys. e-booków katalogu i sprawiają, że coraz mniej tęsknię za Amazonem w Polsce… w zasadzie to już o nim zupełnie zapomniałam.