IFA 2019. Intel i jego procesory 10 gen. w nowych laptopach z Project Athena
Partnerzy firmy Intel podczas IFA 2019 prezentują swoje nowe laptopy, które zostały zaopatrzone w procesory Intel Core 10 generacji. Są wśród nich modele zweryfikowane w ramach Project Athena.
05.09.2019 | aktual.: 05.09.2019 13:59
Coraz więcej prezentacji laptopów z Intel Core 10 gen
Aż do końca targów IFA 2019 możemy spodziewać się prezentacji kolejnych modeli laptopów od takich firm jak Acer, Asus, Lenovo, MSI i Razer. Wszystkie zaopatrzone będą w najnowsze CPU Intela. A wśród nich znajdą się smukłe i lekkie bardziej tradycyjne komputery przenośne, jak i urządzenia 2w1. Ich atutami ma być nowy układ graficzny, funkcje AI czy skalowanie wydajności.
Maszyny, które zostały zweryfikowane w ramach projektu Athena to między innymi: Dell Inspiron 14 5000, Dell Latitude 7400 2-in-1, Dell XPS 13 2-in-1, HP EliteBook x360 1040, HP EliteBook x360 1030 G4, HP EliteBook x360 830 i Lenovo ThinkPad X1 Carbon. Ta grupa będzie mogła zostać zaopatrzona znaczkiem Engineered for Mobile Performance, który ułatwi szybkie rozpoznanie wysokiej klasy sprzętów ultramobilnych.
Project Athena, czyli wydajność i długi czas pracy w segmencie ultramobilnym
Projekt Athena to inicjatywa firmy Intel, która ma za zadanie pomagać tworzyć wydajne i bardzo kompaktowe konstrukcje, które długo wytrzymują na baterii. Można ją porównać do ultrabooków na sterydach, które będą zgarniać wyższy segment rynku ultramobilnych komputerów.
Centra Intel Open Labs (zlokalizowane w Tajpej, Szanghaju i Folsom) pomagają partnerom OEM, testując komponenty do laptopów pod kątem odpowiedniej optymalizacji i niskiego poboru energii elektrycznej. Dzięki temu można łatwiej stworzyć wydajne i pracujące długo na baterii laptopy.
Od startu testów w czerwcu, Intel Open Labs zweryfikował już ponad 20 różnych komponentów. Jak opisuje firma: "Wśród sprawdzonych komponentów są dyski półprzewodnikowe, kontrolery dotykowe, wbudowane kontrolery i panele wyświetlaczy, które często mogą mieć największy wpływ na wydajność i zużycie energii przez urządzenie."
Źródło: Intel