Marcowe aktualizacje Windows 10 dostępne. Niestety, niektórym mogą sprawić kłopot

Użytkownicy Windowsa 10 mogą już pobierać marcowe łatki bezpieczeństwa, które wydano w ramach Patch Tuesday. W przypadku październikowej aktualizacji, czyli wciąż najnowszej stabilnej wersji systemu, paczka aktualizacji została oznaczona numerem KB4489899. Instalacja podnosi numer kompilacji systemu do Builda 17763.379.

Marcowe poprawki bezpieczeństwa dla Windowsa 10 są już dostępne
Marcowe poprawki bezpieczeństwa dla Windowsa 10 są już dostępne
Oskar Ziomek

Jak zwykle w przypadku comiesięcznych aktualizacji skupionych wokół bezpieczeństwa, także tym razem w udostępnionym zestawie można się spodziewać kluczowych łatek dla większości funkcji i aplikacji systemowych. Microsoft rozwiązał między innymi problem z "błędem 1309", który mógł występować podczas instalowania wybranych plików MSI i MSP oraz rozwiązał problem grafiką i obsługą myszy podczas grania w wybrane tytuły, takie jak Destiny 2.

Pakiet łatek KB4489899 może powodować kilka nowych problemów.
Pakiet łatek KB4489899 może powodować kilka nowych problemów.

Ponadto w zestawie znalazło się także rozwiązanie problemu z Holo Lens. Po instalacji aktualizacji, gogle mają lepiej śledzić wzrok i przechodzić kalibrację. Dodatkowo pakiet zawiera w sobie łatki na luki bezpieczeństwa związane z popularnym oprogramowaniem i elementami samego systemu.

Na liście uwzględnionych programów znalazły się między innymi przeglądarki Edge oraz Internet Explorer, Windows Hyper-V oraz powłoka systemowa i narzędzia związane z systemem plików. O szczegółach można przeczytać w podsumowaniu Security Update Guide.

Marcowe aktualizacje mogą powodować problemy

Niestety, po instalacji najnowszych łatek Windowsa, użytkownicy mogą doświadczyć kilku błędów. Już teraz znane są aż cztery sytuacje, w których poprawki mogą skutkować dodatkowymi usterkami. Jedna z nich związana jest z obsługą dźwięku.

Jak się bowiem okazuje, marcowe łatki mogą powodować problemy z działaniem aplikacji udostępniających zaawansowane ustawienia dźwięku dla różnych urządzeń wyjściowych. W praktyce chodzi między innymi o Realtek HD Audio Manager oraz Sound Blaster Control Panel.

Aby tymczasowo uniknąć problemu, użytkownik musi ręcznie wskazać domyślne urządzenie audio, na którym ma być odtwarzany dźwięk. Problem zostanie naprawiony kolejną łatką, którą Microsoft wyda pod koniec marca. Szczegóły zostały opisane na stronie pomocy technicznej dla użytkowników Windowsa.

Programy

Zobacz więcej

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (85)