PKO BP opublikował instrukcję. Zniknie jedna z metod płatności
PKO BP poinformował klientów o planowanym wycofaniu jednej z metod płatności. Od 20 marca 2024 roku bank będzie stopniowo wyłączać płatności zbliżeniowe kartą podpiętą do aplikacji IKO. Zamiast tego PKO BP poleca zacząć korzystać ze zbliżeniowego Blika i pokazuje, jak to zrobić.
PKO BP opublikował na swojej stronie instrukcję, w której tłumaczy, jak kontynuować zbliżeniowe płacenie smartfonem z Androidem wyposażonym w NFC. Bank zdecydował się bowiem wycofać podobną funkcjonalność z aplikacji IKO i poleca zamiast tego skonfigurować płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem Blika. Jak deklaruje PKO BP, całość działa w podobny sposób, a klienci nie powinni odczuć dodatkowych problemów.
Aby skonfigurować zbliżeniowego Blika w telefonie, w aplikacji IKO należy odwiedzić zakładkę Płatności, a następnie Ustawienia płatności i wybrać Źródło płatności. Dalej konieczne jest wybranie Płatności zbliżeniowych Blikiem i wskazanie konta PKO BP, z którego w przypadku płatności telefonem mają zostać pobrane środki. Na koniec trzeba jeszcze wybrać sposób potwierdzania transakcji.
Od tego momentu klienci PKO BP będą mogli płacić za zakupy zbliżeniowo Blikiem w praktyce tak, jak dotychczas kartą w telefonie - zbliżając telefon do terminala. Bankowcy zwracają uwagę, że płacenie kartą z poziomu telefonu z Androidem z NFC można też kontynuować inaczej, dodając kartę do Google Pay lub Garmin Pay, SwatchPAY! czy Xiaomi Pay - by móc realizować płatności bezpośrednio ze smartwatchy lub opasek.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
PKO BP podał w komunikacie, że płatności zbliżeniowe telefonem z kartą będą stopniowo wyłączane od 20 marca. Szczegółowe informacje nie zostały udostępnione. Można więc zakładać, że po 20 marca wciąż niektórzy klienci będą mogli jeszcze korzystać z dotychczasowej metody płatności. Lepiej jednak zadbać o zmianę przyzwyczajeń wcześniej, zanim płatności zbliżeniowe niespodziewanie nie zadziałają przy terminalu i zaczną obowiązywać tylko w formie zbliżeniowego Blika.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl