ReSharper 9 z obsługą Visual Studio 2015 i C# 6.0

JetBrains wydało właśnie ReSharper 9, kolejną wersję cenionego od lat narzędzia dla deweloperów korzystających z Visual Studio, które wspomaga pisanie kodu i przyspiesza codzienną pracę na wielu programistycznych frontach. W nowej wersji pojawiła się między innymi obsługa nadchodzącego Visual Studio 2015 oraz nowych cech języka C# 6.0, którego specyfikacja swoją drogą... nie została jeszcze publicznie ogłoszona.

ReSharper 9 z obsługą Visual Studio 2015 i C# 6.0
Wojciech Kowasz

05.12.2014 14:35

Obraz

ReSharper 9 integruje się ze środowiskiem Visual Studio, włączając w to planowaną na przyszły rok wersję 2015, choć już bez wsparcia dla starszych edycji 2005 i 2008. Wersja testowa Visual Studio 2015 Preview jest w pełni obsługiwana, a wraz z nią szereg nowych cech języka C# 6.0, wśród nich między innymi statyczne usings, warunkowe łapanie wyjątków oraz operator ?. pozwalający znakomicie uprościć kod sprawdzający, czy wyrażenie jest nullem. Więcej na ten temat można znaleźć we wpisie blogowym JetBrains opisującym nowości w C# 6.0.

Wreszcie w ReSharperze pojawiła się także obsługa wyrażeń regularnych z prawdziwego zdarzenia: z podpowiadaniem składni, wyróżnianiem błędów i opcjami dopasowującymi wyrażenie do zastosowania w kodzie C#. Dostępne jest również narzędzie umożliwiające szybkie przetestowanie wyrażenia.

Obraz

W temacie nawigacji dodano opcję Go to Action umożliwiającą szybki wybór akcji ReSharpera z menu dostępnym tradycyjnie jako Alt+Enter. Funkcja Find Usages z kolei nie blokuje już interfejsu podczas długiego przeszukiwania. W opcjach ogólnych zgrupowano natomiast wszystkie wytyczne dotyczące stylu tworzenia kodu, na przykład czy usings powinny być zawsze deklarowane do najgłębszego poziomu czy nie lub czy należy stosować słowo kluczowe var zamiast typu podczas deklaracji zmiennych. Te wszystkie opcje są teraz dostępne w jednym miejscu dla wszystkich języków.

Obraz

ReSharper 9 to także mnóstwo usprawnień w zakresie tworzenia kodu JavaScript i TypeScript, między innymi automatyczne poprawki do ponad 270 najpopularniejszych błędów i schematów. Dostępne są także nowe możliwości w zakresie refaktoryzacji kodu. Na koniec warto dodać, że JetBrains ujednolicił instalator wszystkich swoich produktów, co umożliwia łatwiejszą instalację (naraz można zainstalować na przykład ReSharper i narzędzie do badania wydajności dotTrace).

Jak zwykle dla wszystkich zainteresowanych udostępniona została 30-dniowa wersja testowa, którą można pobrać z naszego portalu. Później należy zakupić stosowną licencję, a standardowe ceny zaczynają się od 140 euro. Wiele grup użytkowników, takich jak studenci, placówki akademickie, środowiska Open Source i grupy .NET, kwalifikuje się jednak do otrzymania licencji całkowicie bezpłatnie. Start-upy z kolei mogą liczyć na 50% rabatu. W cenie znajduje się roczna subskrypcja na aktualizacje.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)