Asystent głosowy Samsunga ma być wszędzie: Bixby trafi między innymi do lodówek i tabletów
Konferencja Samsunga dla deweloperów została rozpoczęta. To kolejna okazja do podzielenia się z klientami i twórcami informacjami o najbliższych planach marki. Spotkanie rozpoczął prezes Samsunga, DJ Koh i w pierwszej kolejności przedstawił najbliższe cele firmy, nie stroniąc przy tym od odważnego stwierdzenia rozpoczęcia nowej ery, co odniesiono do wprowadzania technologii w większość dziedzin życia. DJ Koh podkreślił znaczenie sztucznej inteligencji, urządzeń w ramach Internetu Rzeczy oraz sieci piątej generacji.
07.11.2018 19:54
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jedną z pierwszych nowości, o której opowiedziano, były zmiany w zakresie implementacji głosowego asystenta Bixby. Samsung wierzy, że to coś więcej niż tylko głosowy asystent, który wkrótce będzie dostępny w większości urządzeń firmy. Celem jest stworzenie jednego ekosystemu, który będzie można w podobny sposób obsługiwać. Wszystko za sprawą właśnie komend głosowych i sztucznej inteligencji.
Bixby trafi do nowych urządzeń: telewizorów, głośników, tabletów i lodówek i w ciągu najbliższych miesięcy zyska obsługę nowych języków, choć (co nie powinno być żadnym zaskoczeniem) na liście nie ma języka polskiego. Na koniec najważniejsze – asystent będzie dostępny dla każdego programisty dzięki nowym narzędziom, by w ten sposób zyskać więcej realnych zastosowań. Jak podkreślono, teraz wszystko zależy już tylko od wyobraźni twórców.
By zachęcić twórców do pracy, Samsung zaprezentował stworzone na potrzeby asystenta głosowego środowisko programistyczne: Bixby Developer Studio. Oprogramowanie będzie dostępne dla każdego i pozwoli programistom w łatwy sposób tworzyć nowe zastosowania dla asystenta. Poza intuicyjnym interfejsem, program będzie oferować pomoc sztucznej inteligencji, która pomoże postawić pierwsze kroki podczas programowania, podpowiadając między innymi jakie elementy trzeba zaimportować w kodzie, by aplikacja mogła właściwie zadziałać.