Taniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną

W tym roku wcześniej niż zwykle wydana została coroczna aktualizacja środowiska IntelliJ IDEA firmy JetBrains, przeznaczonego do tworzenia oprogramowania w Javie na potrzeby stron internetowych, biznesu i urządzeń mobilnych. W wersji 14 postawiono szczególny nacisk na przyspieszenie pracy programistów i ułatwienie wykonywania kolejnych zadań.

Taniej już student tego nie dostanie: IntelliJ 14 zachęca możliwościami i ceną

IntelliJ IDEA 14 nie potrzebuje już zewnętrznego dekompilatora, gdyż został wyposażony w odpowiednie narzędzie do dekompilacji klas Javy. Znajdowanie błędów w skomplikowanych algorytmach obliczeniowych będzie łatwiejsze dzięki podglądowi bieżących wartości zmiennych wymienionych w kodzie, bezpośrednio w oknie edytora. Pozwoli to szybciej wychwytywać błędy i ułatwi śledzenie zmian. Środowisko zostało także uzbrojone w pomoce dla korzystających z Thymeleaf i Java FX Scene Builder w edytorze, a także refaktoryzację kodu w Scali. Edytor lepiej wykrywa styl pisania kodu i zapewnia sprytniejsze działanie klawisza Backspace.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby deweloperom było łatwiej znajdować miejsca, w których istnieje prawdopodobieństwo wyrzucenia wyjątku NullPointerException w czasie pracy programu, IntelliJ został wyposażony w nowy mechanizm, znacząco poprawiający statyczną analizę kodu. Narzędzie jest w stanie wywnioskować obecność wprowadzonych w Javie 8 adnotacji @Nullable i @Contract, a także @NotNull, na podstawie bibliotek dodanych do projektu i kodu pośredniego. Inspektor poinformuje, czy niezbędne jest własnoręczne sprawdzanie, czy zwrócona wartość nie jest nullem, dzięki czemu życie programistów stanie się nieco prostsze. IntelliJ IDEA 14 obsługuje także AngularJS, spy-js, Node.js, Grunta i uzupełnianie kodu postfixa dla języka JavaScript, a także platformy Meteor i wtyczek dla PhoneGapa, Cordovy oraz Ionica. Pełną listę zmian można znaleźć na stronie wydawcy, z naszej bazy zaś można pobrać najnowszą, darmową wersję środowiska – IntelliJ IDEA Community Edition.

Firma JetBrains, wydawca IntelliJ IDEA 14 oraz wielu innych narzędzi dla programistów, przygotowała bardzo atrakcyjną ofertę dla studentów, uczących się Javy, PHP, Ruby'ego, Pythona, JavaScriptu, Objective-C lub poznających platformę .NET. Całkowicie za darmo można dostać licencję na oprogramowanie objęte promocją:

Obraz

Aby od razu dostać licencję, należy jednak posiadać kartę ISIC lub adres e-mail w domenie .edu. Jeśli ktoś korzysta z adresu w innej domenie, na przykład .edu.pl, i nie uzyskał licencji, może skontaktować się z firmą JetBrains, zgłosić domenę swojej uczelni i również otrzymać licencję na wybrane programy. Wydawca korzysta z biblioteki SWOT, można więc dodać domenę swojej uczelni za jej pośrednictwem. Szczegóły można znaleźć na blogu firmy. Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych 48 godzin trwania promocji rozeszło się ponad 20 tysięcy licencji, a w czołówce zainteresowanych uczelni znalazła się Politechnika Wrocławska.

Programy

Zobacz więcej

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (20)