WinRAR 7.00 dostępny do pobrania. Nowości i poprawki
WinRAR 7.00 to najświeższa wersja oprogramowania do archiwizacji danych, którego popularność nie słabnie od lat. Stabilne wydanie WinRAR-a 7.00 to kilka istotnych nowości oraz poprawki błędów. Z pewnością ucieszą wiernych fanów aplikacji, choć trzeba dodać, że póki co brakuje polskiej wersji.
29.02.2024 10:42
WinRAR 7.00 to w praktyce duża dawka nowości, które były testowane przez dłuższy czas w ramach kolejnych wydań beta. Zmiany dotyczą m.in. możliwych do ustawieniach rozmiarów słowników dla formatu RAR (powyżej 4 GB nie muszą już być potęgami liczby 2, co daje większą dowolność). Manipulowanie wielkością słownika wpływa na efektywność kompresji - WinRAR 7.00 pozwoli więc na więcej eksperymentów.
Nowy WinRAR wyświetli również powiadomienie podczas rozpakowywania archiwów ze słownikami większymi od ustalonej wartości, co ma zapobiec niekontrolowanemu alokowaniu pamięci. W przypadku obsługi poleceniami tekstowymi, WinRAR 7.00 domyślnie zablokuje rozpakowanie archiwów ze słownikami większymi od 4 GB.
WinRAR 7.00 to także kilka zmian w ustawieniach, w tym możliwości ustalania dodatkowych preferencji dotyczących konkretnych formatów archiwów. Twórcy poprawili również aplikację pod kątem technicznym. Z WinRAR-a zniknął m.in. błąd niepoprawnego zapisywania części ustawień. Wszystkich zmian w oprogramowaniu jest znacznie więcej, a zostały opisane w dzienniku zmian.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nowy WinRAR 7.00 jest już dostępny do pobrania między innymi z naszego katalogu oprogramowania. Na tę chwilę dostępny jest wyłącznie w anglojęzycznej i użytkownikom przyjdzie jeszcze trochę poczekać, nim pojawi się spolszczone wydanie. Do tego czasu pozostaje albo pogodzić się z obsługą w języku angielskim, albo pobrać starsze wydanie w języku polskim (dostępne u nas w katalogu w menu Wszystkie wersje).
WinRAR - jak obsługiwać program?
Świeżym użytkowników WinRAR-a, którzy nie wiedzą, jak zacząć korzystać z aplikacji, zalecamy lekturę naszych poradników, w których przybliżamy najważniejsze funkcje w oprogramowaniu. Tłumaczymy między innymi:
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl