Nie każdy iPhone 7 jest równie cudowny. Klienci muszą uważać na to, co w środku

Jeśli myślicie, że iPhone 7 to tylko różnice w kolorze obudowy i pojemności pamięci, to jesteście w błędzie. Poszczególne wersje mogą różnić się szybkością zapisu oraz siłą sygnału. Co gorsza, różnice są naprawdę spore. Najwyższy czas, aby klienci Apple zaczęli interesować się również podzespołami w ich urządzeniach, a nie tylko magią sprzedawaną przez firmę z Cupertino.

Nie każdy iPhone 7 jest równie cudowny. Klienci muszą uważać na to, co w środku

25.10.2016 20:17

Apple prezentując nowe smartfony unika mówienia o ich wnętrzu. Oczywiście dowiadujemy się, że nowe modele są znacznie wydajniejsze i cudowniejsze, ale na bardziej szczegółowe dane musimy poczekać, chociażby jak specjaliści z iFixit rozbiorą iPhone’a. Podejście Apple nie powinno dziwić, według wielu klientów, oni nie tworzą zwykłej elektroniki, we wnętrzu ukryta jest magia z Cupertino i cudowny procesor, a nie jakieś tam podzespoły składane w Azji. Klienci Apple powinni jednak zainteresować się wnętrzem swoich smartfonów, bowiem nie każdy egzemplarz ma równie magiczne wnętrze.

iPhone 7 - What Apple Doesn't Want You To Know

Porównując dyski SSD z pewnością zauważyliście, że różnią się one szybkością zapisu i odczytu. Dotyczy to także tych samych modeli, różniących się wyłącznie pojemnością – najczęściej wygląda to tak, że wraz ze wzrostem pojemności, rośnie także szybkość dysku. Okazuje się, że ta zasada dotyczy również iPhone’a 7, a różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami są ogromne.

iPhone 7 pojawił się w trzech edycjach różniących się pojemnością pamięci – 32, 128 i 256 GB. Wersje różnią się nie tylko pojemnością, ale również samą szybkością pamięci. Z testu przeprowadzonego przez Lew Hilsentegera z kanału Unbox Therapy na YouTube, wynika, że najpojemniejszy iPhone jest ponad 8 razy szybszy od swojego brata z 32 GB.

Droższy model uzyskał szybkość zapisu na poziomie 341 MB/s, gdy tańszy zapewnił zaledwie 42 MB/s. Różnica jest więc naprawdę duża. W kwestii odczytu danych, iPhone 7 32 GB już zauważalnie mniej odstaje – 686 MB/s kontra 856 MB/s, ale nadal wypada gorzej. Czy użytkownicy odczują różnicę? Przy większych plikach z pewnością, w dalszej części testu, Lew Hilsenteger przesłał za pomocą kabla film o rozmiarze 4,2 GB. W przypadku iPhone’a 7 z 32 GB proces trwał 3 minuty i 40 sekund, wersja 128 GB uzyskała 2 minuty i 34 sekund.

Obraz

To nie koniec różnic pomiędzy poszczególnymi modelami iPhone’a 7. Nowy smartfon Apple sprzedawany jest z dwoma innymi modemami – MDM9645M (Qualcomm) i XMM7360 (Intel). Z analizy przeprowadzonej przez Cellular Insights wynika, że w świetnych warunkach różnice są niedostrzegalne. Jednak już ze spadkiem siły sygnału, model Intela wypada wyraźnie gorzej. Ma to spore znaczenie dla osób żyjących np. na wsi, dlatego przed zakupem iPhone'a powinny się upewnić, że dostaną egzemplarz z modemem Qualcomma.

Obraz

Dodatkowo podczas testów porównano dwa iPhone’y ze smartfonami innych producentów. Model z modemem Qualcomma wypadał podobnie do konkurencji. Natomiast ten z modemem Intela znalazł się daleko za Galaxy S7 Edge, iPhonem 6s czy Nexusem 5X. Niestety, użytkownicy tej wersji nie mogą liczyć na wysoką jakość rozmów w terenach pozamiejskich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)