Z Lucid poprawisz zdjęcia jednym kliknięciem i zaoszczędzisz 20 dolarów

W ofercie firmy Athentech, znanej przede wszystkim jako twórca wtyczki do Photoshopa Perfectly Clear, pojawił się nowy, bardzo wygodny program do ulepszania zdjęć. Lucid zapewnia podobne efekty co Perfectly Clear w kwestii usuwania szumu, poprawiania barw i retuszu portretów, ale jest prostszy w obsłudze i działa samodzielnie.

Z Lucid poprawisz zdjęcia jednym kliknięciem i zaoszczędzisz 20 dolarów

24.10.2015 | aktual.: 13.01.2016 12:52

Interfejs programu Lucid jest bardzo prosty. Po przeciągnięciu zdjęcia do głównego okna (lub otwarcia go z biblioteki zdjęć programu Photos na OS X) można wykorzystać jedno z ośmiu predefiniowanych ustawień, mających poprawić jakość obrazu. Można oczywiście użyć kilku po sobie, na przykład najpierw usunąć szum, potem poprawić twarz modelki, a na koniec podnieść jaskrawość barw.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Do dyspozycji mamy tu dwa filtry retuszujące portrety (niestety nie radzą sobie jeśli na zdjęciu widać więcej niż jedną twarz), ustawienia wydobywające szczegóły, usuwające szum (tak samo dobre, jak w Perfectly Clear), rozświetlające zdjęcie (świetnie się sprawdza przy zdjęciach oświetlonych z tyłu), rozjaśniające cienie, usuwające zabarwienie sztucznego światła (doskonały wybór do zdjęć z imprez) oraz poprawiające zdjęcia krajobrazowe.

Niektóre modyfikacje można także wprowadzać ręcznie. W drugiej karcie z narzędziami znajdziemy suwaki do sterowania ekspozycją, jaskrawością barw, odszumianiem, zabarwieniem, a także osobny zestaw do retuszu portretów. Można tu precyzyjnie ustawić poziom wybielenia zębów modeli, wygładzenia skóry, rozjaśnienia cieni pod oczami i tym podobnych zmian. Często jednak zupełnie wystarczy to, co ze zdjęciem może zrobić automat.

Obraz
Obraz
Obraz

Lucid można testować na Windowsie i Macu przez 31 dni. Wydana została także aplikacja dla systemu iOS. O Androidzie na razie nic nie wiadomo, ale skoro jest Perfectly Clear dla tego systemu, to i Lucid powinien się pojawić.

Lucid w pełnej wersji będzie kosztował 49 dolarów. Na razie jednak można kupić go za 29 dolarów (130,23 zł brutto) z kodem zniżkowym LUCID29 na stronie producenta. Aplikcja mobilna jest oczywiście tańsza – kosztuje 2,99 dolara.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)