Z archiwum D - mix
Dziś 5 i ostatni wpis ma temat dziwnych komputerowych sprzętów. W przeciwieństwie do poprzednich ten nie będzie dotyczył jednego typu sprzętu ale jak nazwa wskazuje będzie to miks ;)
Na dobry początek 2 monitory które robią wrażenie. Pierwszy to monitor firmy NEC o przekątnej 42,4 cala ale taki rozmiar to nic dziwnego ani niezwykłego, to co wyróżnia ten monitor to to że jego ekran nie jest płaski ale zaokrąglony w taki sposób że ma się wrażenie iż otacza użytkownika. Granie w grę na takim monitorze to musi być frajda ;)
Drugi monitor to podobna konstrukcja firmy Alienware.
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=vq52x6LmUew] Oba monitory zostały zaprezentowane w 2008r. i oba były prototypami. Ich rozdzielczość to 2880x900.
Następne w kolejce są klawiatury. Jak za chwile zobaczycie klawiatura nie musi być nudnym plastikowym prostokątem z klawiszami :P Na pierwszy ogień idzie wirtualna klawiatura. Jest to sprzęt podłączany przez bluetooth, zasilany bateriami lub zasilaczem, wielkości odtwarzacza mp3 który wyświetla (laser) klawiaturę QWERTY na dowolnej płaskiej powierzchni.
Sensory dość dobrze wychwytują ruch naszych rąk ale jednak jest to sprzęcik bardziej efektowny niż efektywny, świetnie nadający się do podłączenia do jakiegoś iJabłka i szpanowania w Starbucksie ;P Jest też nowsza wersja tej zabawki Celluon Magic Cube. [youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Po3moCi06CI]
Okrągła 40‑klawiszowa klawiatura QWERTY Warrior Xxtreme. Umożliwia ona wprowadzenie danych jedną ręką, przez co ma być bardziej ergonomiczna niż tradycyjne klawiatury komputerowe, może okazać się także przydatna dla miłośników stron XXX ;)
Elastyczna, wodoodporna i świecąca klawiatura. Tego typu klawiatury nie są specjalnie wygodne w użytkowaniu ale za to możemy taką klawiaturę zwinąć i schować jak również umyć pod kranem.
Razer Nostromo - specjalny manipulator dla graczy. Ergonomiczny kształt dopasowany do dłoni. Zestaw szesnastu przycisków (w pełni programowalnych), podświetlenie, podstawka pod nadgarstek oraz 8‑kierunkowy joystick. Wszystkie funkcje dostępne są na wyciągnięcie palca, nie trzeba nawet ruszać dłonią.
Coś dla ekologów, zestaw mysz + klawiatura wykonane z bambusa.
Ostatnia klawiatura w tym zestawieniu to Enermax Aurora Lite na pierwszy rzut oka nic specjalnego ale jest wykonana z aluminium a nie tak jak większość klawiatur z tworzywa sztucznego.
Były klawiatury to czas na myszki.
Genius Ring Mouse to pierścień, który zakładasz na palec wskazujący, a obsługujesz kciukiem.
Logitech MX Air to ciekawa konstrukcja przypominająca trochę pilot zdalnego sterowania ponieważ tą myszą można operować także w powietrzu.
Czas zadbać o dźwięk wydobywający się z naszego komputera. Harman Kardon przyjdzie nam z pomocą. Ta firma ma w swojej ofercie głośniki o nietuzinkowym wyglądzie.
Swego czasu bardzo chciałem je mieć jednak nie były na moją kieszeń ;) Firma JBL też posiada ciekawe głośniki.
Muszę przyznać że te ostatnie mają nazwę bardzo adekwatną do wyglądu ;P
Firma WD zrobiła kiedyś dysk twardy jedyny w swoim rodzaju. Western Digital Raptor X to dysk który posiada okienko przez które możemy podziwiać pracujący mechanizm dysku, oczywiście jeśli nie mamy go zamknięte w obudowie (chyba że akrylowej).
Western Digital VelociRaptor to również ciekawy dysk poniweaż jest to tak na prawdę dysk 2.5" zamknięty w obudowie 3.5" która równocześnie jest sporym radiatorem. W końcu dyski kręcą się z prędkością 10 000 RPM więc trzeba to jakoś schłodzić.
Skoro jesteśmy przy HDD to trzeba tez wspomnieć o SSD.
Dysk SSD na PCI‑E x4.
Może szukacie nietuzinkowego chłodzenia CPU? Proszę bardzo.
Na zakończenie zdjęcie zapożyczone od użytkownika ELDER
Znajdują się na nim pamięci ram które idealnie wpasowują się w mój cykl dziwnych sprzętów. Tutaj więcej - 1 link z google. Są tam takie rodzynki jak Curcial Lanfest i Goodramy Pro słynące z nieprzeciętnych możliwości podkręcania. W dodatku Lanfesty to swoisty biały kruk wśród pamięci RAM.
Mam nadzieję że podobał się wam cykl "Z archiwum D". Jeśli nie widzieliście poprzednich części możecie kliknąć w poniższe linki. Z archiwum D - płyty główne Z archiwum D - karty graficzne Z archiwum D - obudowy Z archiwum D - zasilacze