Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują – tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski

07.05.2017 | aktual.: 11.06.2017 22:32

Obraz

Mamy niedzielę, czas więc podsumować najciekawsze wpisy minionego tygodnia. O czym pisali użytkownicy dobrychprogramów?

Tym razem nasze zestawienie zaczynamy od oprogramowania. Osoby szukające zamiennika dla płatnego pakietu Microsoft Office mogą sprawdzić, czy na potrzeby domowych rozwiązań nie wystarczy im WPS Office. Miłośnicy Windows 10 powinni zainteresować się zaś kolejnymi wydaniami testowymi tego systemu, gdyż w końcu pojawiły się w nim ciekawe nowinki. Wiele nowych funkcji znajdziemy także w odtwarzaczu multimediów Cyberlink PowerDVD 17 Ultra. Warto zauważyć, że zdaniem niektórych użytkowników najnowsze Okienka są tak złe, że wręcz zachęcają do migracji na inny system. Dużo lepszą opinią cieszy się legendarny już Windows 2000 i wywodzący się z niego, kliencki Windows XP. Kończąc z zagadnieniami softwarowymi polecamy Wam jeszcze przegląd aplikacji magazynowych i małe co nieco dla użytkowników Linuksa.

Obraz

A co z zagadnieniami sprzętowymi? Na początek warto przyjrzeć się szczytnej inicjatywie produktów z serii (PRODUCT)RED i zapoznać się z recenzją laptopa konwertowanego Samsung ATIV SMART PC XE500 z perspektywy 3 lat jego użytkowania. Polecamy także test 4-dyskowego NAS-a Asustor AS1004T mini i kolejną odsłonę przeglądu ciekawych telefonów z minionej epoki. Interesująca wydaje się także recenzja niedrogiego, chińskiego laptopa oraz niedrogiej drukarki 3D BCN3DR. Majsterkowicze powinni zainteresować się miniaturowymi komputerkami – z lektury blogów mogą dowiedzieć się, jak zamontować w takim urządzeniu zewnętrzną antenę Wi-Fi, jak sterować pinami GPIO na płytce Onion Omega2.

Obraz

Na koniec polecamy poradnik portowania gier z C/C++ do przeglądarki, zestaw wskazówek na temat zachowania anonimowości w Sieci i relację z Pyrkonu autorstwa lordjahu i RoninPn. PS: Apple podało swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Producent iPhone'ów zarobił na czysto 11,3 mld dolarów i tym samym powiększył swoje oszczędności do skromnych 256 mld dolarów. Czy to dużo? Gdyby przykładowo rozdać te pieniądze wszystkim Polakom, każdy od noworodka po staruszka otrzymałby od Apple około 25 tysięcy złotych.

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)