Flex Challenge Academic Tour już za tydzień
Już za tydzień rusza Flex Challenge Academic Tour – największa w Polsce impreza dla fanów technologii Adobe Flex i Adobe AIR. W ramach trasy po Polsce odbędzie się cykl warsztatów i otwartych wykładów poświęconych projektowaniu aplikacji typu RIA (Rich Internet Applications) z udziałem najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Imprezie towarzyszy konkurs dla studentów.
03.11.2009 11:04
Impreza Flex Challenge Academic Tour rozpocznie się już za tydzień - 10 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Zakończy zaś 11 grudnia na Politechnice Poznańskiej. Na trasie imprezy znajdują się: Toruń (16.11), Lublin (19.11), Wrocław (23.11), Gliwice (24.11), Kraków (26-27.11), Łódź - PŁ (04.12), Łódź - UŁ (05.12). W tych miastach odbędą się otwarte, bezpłatne warsztaty i wykłady, poświęcone projektowaniu z wykorzystaniem technologii Flex i AIR. Warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanych Ekspertów Adobe. Odbywać się będą w formule BYOL (Bring Your Own Laptop). Każdy z uczestników zajęć dostanie certyfikat ich ukończenia. Podczas warsztatów zostaną też rozlosowane nagrody. Ponadto uruchomiona została strona Akadamia Pana Flexa, na której Piotr Walczyszyn z Adobe w trakcie trwania warsztatów i konkursu będzie zamieszczał praktyczne rady, tutoriale oraz wiadomości dotyczące technologii Flex oraz AIR.
Flex Challenge Academic Tour, to jak sugeruje nazwa, również wyzwanie dla studentów i miłośników technologii Flex. Oprócz udziału w warsztatach każdy student może zmierzyć się w turnieju Flex Challenge. Flex Challenge to cykl ogólnopolskich zawodów w wytwarzaniu aplikacji RIA, podczas których można zaprezentować swoje umiejętności, podjąć rywalizację z najlepszymi, a także zdobyć atrakcyjne nagrody. W konkursie może wziąć udział każdy student, który zgłosi swoją aplikację stworzoną z wykorzystaniem technologii Adobe Flex i AIR. Wszystkie aplikacje będą oceniane w czterech kategoriach: Kreatywność, Wygląd, Użyteczność i Zaawansowanie. W każdej z nich będzie można uzyskać maksymalnie 10 punktów.
Na autora aplikacji, która zdobędzie największą liczbę punktów czekać będzie MacBook Pro z procesorem Intel Core 2 Duo 2,2 GHz i matrycą 13,3". Zdobywca drugiego miejsca otrzyma iPoda Touch 64GB, a trzeciego - iPoda Nano. Za miejsca "na podium" przewidziano ponadto plecaki, koszulki i gadżety Adobe. Przyznane zostaną również 3 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają plakaty Adobe Flex/AIR Framework. Przewidziano również upominki od sponsorów dla wybranych uczestników.
Termin nadsyłania prac mija 28 lutego 2010 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca, a wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych prac nastąpi podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.
Wszelkie informacje dotyczące turnieju Flex Challenge oraz cyklu warsztatów opublikowane są na stronie Flex Challenge. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym projektu Flex Challenge Academic Tour.