Hyperbook N65 prawdziwy tytan pracy a nie tylko notebook na pokaz

Tym razem w redakcji gości notebook Hyperbook N65. To odświeżona konstrukcja z zeszłego roku. Główną zmianą w stosunku do starszych konstrukcji jest zmiana pokoleniowa procesorów. Teraz dostępne są konfiguracje z procesorami siódmej generacji z serii Kaby Lake. Przed Wami recenzja modelu, który został oparty o procesor Intel Core i7 7700, pamięć 16GB DDR4 i dwa dyski, SSD plus HDD. Wyróżnia go jeszcze kilka innych cech, o nich dowiecie się z materiału wideo. Zapraszamy!

Hyperbook N65 prawdziwy tytan pracy a nie tylko notebook na pokaz
Krzysztof Fiedor

22.06.2017 | aktual.: 28.03.2018 13:18

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na testowaną konfigurację składa się procesor Intel Core i7 7700 o taktowaniu 3,6 GHz. To procesor, który częściej spotkamy w komputerze stacjonarnym niż w rozwiązaniach mobilnych. Tu producent zdecydował się na taki krok, ze względu na wyższą wydajność jednostki centralnej niż procesorów mobilnych. Mamy tu cztery rdzenie i osiem wątków logicznych. To tego procesor w trybie Turbo może pracować z maksymalnym zegarem 4,2 GHz. Jego TDP to aż 65 Watów!

Nie tylko procesor wyróżnia to urządzenie. Kolejny element, który bardzo pozytywnie wpływa na odbiór sprzętu Hyperbook to matowa matryca o przekątnej 15,6 cala, rozdzielczości Full HD i do tego wykonana w technologii IPS. Mamy tu spory obszar roboczy, bardzo dobre kąty widzenia i odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie. Matryca została wyprodukowana w fabrykach LG, a model ten cieszy się bardzo dobrymi opiniami i można go znaleźć w droższych notebookach innych producentów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miłym dodatkiem w tym modelu jest możliwość dołożenia modemu 4G. Docenią to zwłaszcza osoby pracujące zdalnie i te, które często się przemieszczają. Hyperbook N65 to sprzęt nie dla każdego i raczej nie sprawdzi się w każdych warunkach. To typowa jednostka biznesowa, gdzie nacisk został położony na wydajność, komfort pracy, a nie na wygląd czy ultra lekkość, jak ma to miejsce choćby w ultrabookach. W N65 cieszy też stosunkowo długo czas pracy na baterii. Za gniazdkiem będziemy musieli się rozejrzeć dopiero po jakichś 4 godzinach.

Marka Hyperbook na tle innych producentów notebooków wyróżnia się też bardzo przejrzystym i elastycznym konfiguratorem. Z poziomu strony możemy przebierać w elementach, które chcemy, aby znalazły się w naszej wymarzonej maszynce. Tutaj warto poinformować o cenie tego notebooka. Dokładnie taka konfiguracja, jaką testowaliśmy, czyli z procesorem Intel Core i7 7700, 16GB pamięci RAM DDR4, dwoma dyskami, SSD plus HDD i napędem optycznym wyceniona została na blisko 4500 złotych. Co nie wydaje się ceną zbyt wygórowaną. Gdyby jednak było inaczej, można zbić konfigurację do procesora Intel Core i5, 8GB pamięci, z SSD 120 GB i resztą bez zmian, zapłacilibyśmy 3600 złotych, co wydaje się już bardzo atrakcyjną ofertą.

Na koniec zapraszamy Was do obejrzenia materiału wideo z wycieczki do wnętrza tego notebooka. Jak zauważycie, w modelu tym możemy w bardzo prosty sposób większość elementów wymienić, dodać czy zdemontować. W dobie ultrabooków, które są tak zmontowane, że nawet ich naprawa jest utrudniona, trzeba docenić bezproblemowy dostęp do krytycznych elementów w Hyperbooku. Brawo!

Programy

Zobacz więcej
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)