E‑book. Jak znaleźć książkę w rozsądnej cenie
Ostatnio pisałem o formatach eksiążki. Dzisiaj kilka słów o tym, jak w gąszczu internetowych księgarń znaleźć interesującą nas pozycję w atrakcyjnej cenie.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z porównywarki / wyszukiwarki działającej na zasadzie ceneo, skąpca, itp. Problem polega na tym, że na chwilę obecną jest jedno takie "specjalistyczne" narzędzie (znane mi. Jeżeli są inne, to proszę o info) w fazie beta - ebooki.swiatczytnikow.pl. Obsługuje tylko 10 księgarń, ale z czasem zapewne się to zmieni. Ciekawą opcją tej wyszukiwarki jest możliwość filtrowania wyników z wykluczeniem informacji o ebookach z DRM, które jak już pisałem poprzednio to samo złłłłłooooo. Na szczęście coraz więcej wydawców z nich rezygnuje. Niektóre księgarnie oferują także kilka formatów, jakie możemy pobrać z tzw. półki bibliotecznej po zakupie danej pozycji.
Naszła mnie ochota na klasykę literatury SF - Frank Herbert "Diuna". Najciekawsza propozycja w interesującym mnie formacie (EPUB z WM) i cenie to oferta z księgarni virtualo.pl za 24,90 zł (w aktualnie trwającej promocji. Poza promocją 39,90 zł). Trochę dużo jak na wiek tej książki (w Polsce ukazała się w 1985 r. Na świecie w 1965 r.), ale i tak lepiej niż u innych - gandalf.com w cenie 30,98 zł.
Jak każda szanująca się złotówa, powiedziałem - chcę taniej! Google i owszem pomocne jest, ale większość wyników to linki do "lewych" książek. Trudno. Skupiłem się na gigantach i mniejszych graczach tej branży. I tak:
Przejrzałem 4 strony wyników wyszukiwania i generalnie kicha.
Nie kwestionowanym zwycięzcą w tym przypadku okazał się Empik. W ogóle Empik ma dość fajne ceny ebooków. Warto więc poświęcić czas i wysiłek na poszukiwania.
Zachęcam też do śledzenia promocji (osobiście polecam tę stronę - swiatczytnikow.pl ), bo można ustrzelić fajne pozycje w dobrej cenie, a wręcz za darmo - "31.10" - zbiór opowiadań grozy czy "Demon Ruchu" Stefana Grabińskiego uważanego za przedstawiciela nurtu grozy w polskiej literaturze międzywojennej. Klasyk noweli fantastycznej, twórca horroru kolejowego, określany czasem mianem "polskiego Poe" lub "polskiego Lovecrafta". Choć jak widać, można ją sprzedać również.
Miłego czytania!